34-letnia dziennikarka “Gazety Wyborczej” nagle zmarła. Reakcja immunologiczna po szczepieniu?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kalina Mróz zmarła kilka dni po szczepionce

Kalina Mróz, dziennikarka, Gazeta Wyborcza, szczepionka, koronawirus / fot. Twitter/@PoPrawnik2

Młoda dziennikarka “Gazety Wyborczej” Kalina Mróz zmarła po szczepionce na koronawirusa. Przed swoją śmiercią zachęcała ona do powszechnego szczepienia. Oficjalnie przyczyny zgonu nie są podawane, lecz jak wiadomo, z jej ostatnich wpisów w mediach społecznościowych, walczyła ona ze skutkami reakcji immunologicznej na podany jej wcześniej preparat. Ostatecznie 16 maja trafiła do szpitala, natomiast w poniedziałek odeszła na tamten świat.

W poniedziałek media obiegła druzgocząca wiadomość o młodej, bo 34-letniej dziennikarce “Gazety Wyborczej”. Kalina Mróz zmarła ponad tydzień po przyjęciu szczepionki na koronawirusa, którą otrzymała na początku maja. Oficjalnie redakcyjne koleżanki i koledzy, informując o śmierci swojej bliskiej osoby przemilczali związek pomiędzy preparatem na koronawirusa, a z nagłą śmiercią młodej osoby.

“Do końca wierzyliśmy, że jej energia i wola życia pozwolą przezwyciężyć nagłą chorobę. Wierzyliśmy, że wróci do nas – swojej drugiej rodziny, bo wszyscy na nią czekamy. Niestety, stało się inaczej. Nasz szok, ból, smutek i niedowierzanie są ogromne”– informowała redakcja Wyborczej.

Kalina Mróz zmarła po walce z NOP?

Z wpisów w mediach społecznościowych można się dowiedzieć, że Kalina Mróz zmarła krótko po szczepieniu na koronawirusa. Dziennikarka na bieżąco informowała o swoim stanie zdrowotnym – “Wielu z Was się teraz szczepi (mam nadzieję!) i pewnie podobnie jak ja część przechodzi ciężko entuzjastyczną reakcję immunologiczną na szczepionkę” – pisała zmarła dziennikarka na swoim bloku “Kanapowcy”, gdzie w ramach walki ze skutkami ubocznymi preparatu postanowiła oglądać różne seriale i filmy na popularnych stronach streamingowych.

Pomimo niepokojących objawów i wysokiej gorączki, pozostawała ona wierna idei powszechnego szczepienia preparatami dopuszczonymi w zaledwie krótkim czasie od pierwszych badań klinicznych. Warto przypomnieć, że producenci już wcześniej informowali, że ostatnia faza badań klinicznych nad tymi preparatami przeciwko COVID-19 zakończy się w 2023 roku. Wówczas to badacze pozyskają odpowiednią liczbę danych na temat reakcji człowieka na szczepionkę, a także jej dalszych oddziaływań na ciało w przyszłości.

Lekarze do tej pory nie poinformowali o oficjalnej przyczynie zgonu. Nie należy jednak przesądzać, czy Kalina Mróz zmarła bezpośrednio na negatywne skutki szczepionki, czy też przyjęcie preparatu spowodowało uaktywnienie się nieznanej wcześniej dla niej choroby. Jednakże przebieg poszczególnych wydarzeń daje odpowiednie wskazówki.

W przeszłości ś.p. Kalina Mróz współpracowała m.in. z „Onetem”, „Przekrojem” czy „Twoim Stylem”. Od 2015 roku była dziennikarką „Gazety Wyborczej”. Oprócz tekstów do wydań papierowych i internetowych, tworzyła także podcast „Kanapowcy”, w którym recenzowała filmy oraz seriale.

nczas.com

POLECAMY