Politycy Konfederacji zaapelowali do senatorów, którzy dzisiaj obradują nad Funduszem Odbudowy, o sprzeciw wobec ratyfikacji zasobów własnych UE. Ich zdaniem są w Senacie ludzie, którzy myślą podobnie do Konfederacji i to na nich liczą dzisiaj wyborcy.
- Dziś Senat obraduje nad kwestią Funduszu Odbudowy.
- Apelujemy do senatorów, którzy myślą podobnie jak my, o odwagę, aby zdecydowanie odrzucili ten szkodliwy dla Polski projekt – powiedział poseł Krzysztof Tuduj z Konfederacji.
- Mandat senatora różni się od mandatu posła tym, że nie jest on zależny od wpisania na listę partyjną – wskazał Tomasz Grabarczyk.
- Zobacz także: Kaczyński: Aborcja nie jest zakazana. Średnio rozgarnięty człowiek może ją załatwić za granicą
Nie mamy na ten moment własnych senatorów, dlatego chcielibyśmy zaapelować do senatorów, którzy obecnie sprawują swój mandat. Izba senacka powinna naprawiać prawo, zarówno technicznie, jak i powinna dokonywać korekty politycznej. – mówił poseł Krzysztof Tuduj.
Apelujemy do senatorów, którzy myślą podobnie jak my, o odwagę, aby zdecydowanie odrzucili ten szkodliwy dla Polski projekt. – dodał poseł.
Anna Bryłka z biura prawnego Konfederacji powiedziała: Konfederacja od samego początku mówi o tym, z czym się wiąże ratyfikacja nowych zasobów własnych Unii Europejskiej. O czym w większości opinia publiczna nie ma wiedzy. My w Sejmie nie głosowaliśmy nad tą ratyfikacją 2/3 głosów, mimo tego, że taką procedurę powinna przyjąć ta ratyfikacja. Dochodzi tutaj dokładnie do przekazania konkretnych kompetencji UE – nakładania danin publicznych i zaciąganie pożyczek na rynkach kapitałowych.
“Są senatorowie, którzy myślą podobnie”
Dyrektor biura prasowego, Tomasz Grabarczyk: Wiemy, że w senacie są także poszczególni senatorowie, którzy myślą podobnie. Wiemy, że są ludzie, którzy także zastanawiają się jak głosować, jaką strategię przybrać na dzisiejsze obrady. (…) Chcemy im dzisiaj powiedzieć, że na nich liczymy. Na nich liczą wszyscy ci, którzy zdają sobie co niesie za sobą fundusz zadłużenia, że te pieniądze dla Polski mają swoją cenę.
Mandat senatora różni się od mandatu posła tym, że nie jest on zależny od wpisania na listę partyjną. Ten senator może wystartować niezależnie, jeśli ma poparcie wyborców w swoim okręgu, jeśli jest postacią, której wyborcy ufają. Dlatego apelujemy do nich, żeby mieli odwagę powiedzieć „nie”. – dodał Grabarczyk.