Papież Franciszek zachęcał, aby towarzyszyć modlitwą wiernym chrześcijanom w Chinach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ojciec Święty

Papież Franciszek / fot. Jeffrey Bruno, wikimedia commons

Katolicy w Chinach obchodzą dziś uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych, patronki ich kraju. Papież Franciszek zachęcał, aby towarzyszyć modlitwą wiernym chrześcijanom w tym kraju.

  • Franciszek zachęcił także do modlitwy za mieszkańców miasta Goma w Demokratycznej Republice Konga.
  • Papież: Zachęcam was, abyście towarzyszyli modlitwą wiernym chrześcijanom w Chinach, których noszę w głębi mego serca.
  • Ojciec Święty przywołując Maryję Wspomożycielkę, wspomniał również o Rodzinie Salezjańskiej.
  • Zobacz także: Wybuch wulkanu Nyiragongo w Kongo. Lawa pochłonęła pobliskie domy

Po modlitwie Regina Coeli Papież powierzył modlitwom napiętą sytuację w Kolumbii, aby naród ten potrafił przyjąć dary Ducha Świętego oraz żeby poprzez szczery dialog można było znaleźć sprawiedliwe rozwiązania wielu problemów, z powodu których cierpią zwłaszcza najubożsi w związku z pandemią. Wezwał także wszystkich do unikania, ze względów humanitarnych, działań szkodliwych dla ludności w ramach korzystania z prawa do pokojowego protestu.

Franciszek zachęcił także do modlitwy za mieszkańców miasta Goma w Demokratycznej Republice Konga. Społeczność zmuszona jest do ucieczki z powodu wybuchu wulkanu Nyiragongo.

Papież wspomniał sanktuarium maryjne w Seshan w Chinach. – Matka Pana i Kościoła jest czczona ze szczególną pobożnością w sanktuarium w Sheshan w Szanghaju i nieustannie przywoływana przez chrześcijańskie rodziny w trudach i nadziejach codziennego życia. Potrzeba aby chrześcijanie byli coraz bardziej zjednoczeni w miłości i w wierze, aby w ten sposób rodzice, dzieci, dziadkowie, duszpasterze i wierni mogli naśladować przykład pierwszych uczniów, którzy w uroczystość Zesłania Ducha Świętego jednomyślnie modlili się z Maryją w oczekiwaniu na Ducha Świętego – podkreślił Papież.

– Zachęcam was zatem, abyście towarzyszyli modlitwą wiernym chrześcijanom w Chinach, naszym drogim braciom i siostrom, których noszę w głębi mego serca – stwierdził papież. – Niech Duch Święty, główny twórca misji Kościoła w świecie, prowadzi ich i pomaga być nosicielami dobrej nowiny, świadkami dobroci i miłości oraz budowniczymi sprawiedliwości i pokoju w ich ojczyźnie – powiedział Franciszek.

Ojciec Święty przywołując Maryję Wspomożycielkę, wspomniał również o Rodzinie Salezjańskiej, która tak wiele robi w Kościele dla najbardziej oddalonych, zepchniętych na margines i dla młodzieży. Franciszek życzył, aby Pan obdarzył ich wieloma świętymi powołaniami.

vaticannews.va

POLECAMY