“Mistyfikacja nienawiści”. Rasistowskie wiadomości do czarnoskórych uczniów wysyłała… czarnoskóra

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Black Lives Matter grafika

Black Lives Matter grafika / Fot. BlackLivesMatter.com

Policja w Minnesocie odkryła, kto stał za gnębieniem uczniów. Okazało się, że rasistowskie wiadomości na Instagramie wysyłała kolegom czarnoskóra uczennica.

  • Uczniowie z liceum w Minnesocie skarżyli się na rasistowskie, wulgarne komentarze otrzymywane na Instagramie
  • Okazało się, że za rasistowskie wiadomości odpowiada ich czarnoskóra koleżanka
  • Dziewczyna początkowo nie chciała się przyznać, lecz w końcu wyznała policji, że założyła specjalne konto do gnębienia znajomych
  • Przeczytaj również: Oficjalny, animowany film o żołnierzach LGBT+! Armia USA wyłącza komentarze [WIDEO]

Rasistowskie wiadomości do czarnoskórych uczniów z White Bear Lake High School wysyłała czarnoskóra uczennica. Policja badała sprawę kolejnej “mistyfikacji nienawiści”. Okazało się, że to czarnoskóra uczennica utworzyła konto, z którego inni uczniowie otrzymywali wiadomości. Według The College Fix wiadomości były zjadliwie groźne i miały rasistowski charakter i zawierały między innymi takie zwroty jak „die, ni ** er”. Jedna z nich brzmiała: “Wracaj do Afryki ze swoim plemieniem”. Inna z kolei groziła śmiercią, gdy tylko uczeń pojawi się w szkole.

Czarnoskóra dziewczyna została zidentyfikowana jako członek Black Excellence Club. Policja nie ujawnia jej danych osobowych, gdyż jej przyjaciele “nie są głupi” i szybko domyślili by się prawdy. Z tego powodu „nie była pewna, czy powinna nam powiedzieć, kto jeszcze był z nią i wysyłał wiadomości z konta” – czytamy w raporcie policji. Następnie stwierdziła, że ​​„była tylko jedna osoba zaangażowana i nie chciała powiedzieć, jak nazywa się ta osoba”. Dziewczyna początkowo wypierała się założenia konta. Dopiero w obliczu niezbitych dowodów przyznała, że stała za akcją grożenia znajomym.

The College Fix

POLECAMY