Pożar w Elektrowni Bełchatów. To nie przypadek? [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pożar w Elektrowni Bełchatów.

Elektrownia Bełchatów, pożar / Fot. YouTube

Na terenie Elektrowni Bełchatów wybuchł pożar. – Zapalił się taśmociąg, który jest na wysokości około 30 metrów nad ziemią. Akcja gaśnicza jest utrudniona ze względu na dostęp do płonącego obiektu – poinformował mł. bryg. Jędrzej Pawlak, oficer prasowy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski zasugerował, że incydent nie jest przypadkowy.

Pożar w Elektrowni Bełchatów to podpalenie? – Nie wierzę w przypadki! – napisał poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski na Twitterze. – Przyczynę pożaru wyjaśni powołana w tym celu specjalna komisja – poinformowano w komunikacie.

Poseł Kowalski przypomniał, że to nie jedyny incydent uderzający w polską energetykę w ostatnim czasie. – 7 dni. 1. Awaria w Bełchatowie. 2. Uderzająca w polską suwerenność energetyczną decyzja TSUE ws. kopalni Turów. 3. pożar kluczowego taśmiociągu do bloku, który jako jedyny pracował w czasie awarii – napisał. Podobne przemyślenia wyraził także Piotr Cezary Lisiecki, prezes Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz. – Pożar kopalni w Bełchatowie. Też macie obawy, że to nie przypadek? – zapytał na Twitterze.

PGE Polska Grupa Energetyczna poinformowała, że do pożaru doszło o godzinie 11. – „Zapalił się węgiel transportowany do bloku 14 w Elektrowni Bełchatów. Trwa akcja gaszenia ognia, z udziałem 9 zastępów zakładowej oraz państwowej straży pożarnej – podano w komunikacie spółki. Akcja gaśnicza trwa.

tvp.info, twitter.com

POLECAMY