Zwiastun terroru? Biden: “Niezaszczepieni zapłacą cenę”

Dodano   0  
  Loading
Joe Biden

Prezydent Joe Biden / Fot. Twitter/ President Biden

W poniedziałek prezydent USA, Joe Biden w swoim przemówieniu do Amerykanów stwierdził, że ludzie niezaszczepieni “zapłacą cenę” za nie otrzymanie szczepionki.

  • W poniedziałek prezydent Biden wygłosił przemówienie dotyczące szczepień i COVID-19
  • Polityk stwierdził, że niezaszczepieni “zapłacą cenę” za nieprzyjęcie szczepionki
  • Zapewnił, że tylko stałe noszenie masek i pełne zaszczepienie chroni przed COVID-19
  • Przeczytaj również: Ambasador Danii ubolewa nad losem LGBT w Polsce

W poniedziałek prezydent Joe Biden przemawiał na temat szczepionek. Biden wypowiedział zawoalowane groźby, mówiąc, że niezaszczepieni “zapłacą cenę”. „Jeśli niezaszczepieni zostaną zaszczepieni, będą chronić siebie i inne niezaszczepione osoby wokół siebie. Jeśli tego nie zrobią, stany z niskimi wskaźnikami szczepień mogą zauważyć wzrost liczby zakażeń COVID-19 i odwrócić ten postęp” – mówił prezydent USA.

Prezydent podkreślił, że tylko i wyłącznie “niezaszczepieni zapłacą tę cenę”. „Tylko ci, którzy nie zostaną zaszczepieni, zapłacą tę cenę. Zaszczepieni będą nadal chronieni przed ciężkimi chorobami, ale inni mogą nie być, jeśli nie są zaszczepieni” – przekonywał polityk. Zakłada się, że mówił o ciężkich powikłaniach po COVID-19. Wcześniej prezydent wspominał, że ludzie powinni wciąż nosić maski. Obywatele powinni również szanować firmy, które nakazują ich zakładanie. „W zeszłym tygodniu CDC ogłosiło, że jeśli jesteś w pełni zaszczepiony, nie musisz już nosić maski. Nauka pokazuje teraz, że szczepienie chroni Cię tak samo, noszenie maski lub nawet lepiej” – stwierdził Biden. „Możesz więc uchronić się przed poważną chorobą, przed COVID, poprzez szczepienia lub noszenie maski do czasu pełnego zaszczepienia” – skwitował.

Post Millennial

POLECAMY