Róża Thun wydała zaskakujące oświadczenie. Poinformowała o ważnej decyzji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein.

/ fot. Facebook/Róża Thun

Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein wygłosiła za pośrednictwem internetu oświadczenie, w którym poinformowała, że zrezygnowała z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Stwierdziła, że jej poglądy coraz mocniej rozjeżdżały się ze stanowiskiem PO.

  • Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein wydała oświadczenie, w którym wskazała: Nie zgadzam się na to, żeby słabo prowadzone rozgrywki międzypartyjne odbywały się kosztem projektów mających na celu wsparcie w kryzysie setek milionów obywateli europejskich, w tym oczywiście również polskich, oraz kosztem umacniania całej Wspólnoty.
  • Jej zdaniem, wielokrotnie na forum PO „brakowało poważnej debaty, drogi do wykuwania wspólnego, solidnego stanowiska”.
  • Podkreśliła, że już od dawna w swoich głosowaniach kierowała się przede wszystkim tym, czego w jej opinii, oczekiwali od niej wyborcy, a nie dyscypliną partyjną. Teraz zamierza takie działanie kontynuować.
  • Zobacz także: Rośnie oburzenie polityków PO na decyzję zarządu partii. Posłowie wykluczeni

– Jestem zwolenniczką bezkompromisowości tam, gdzie chodzi o obronę praworządności oraz dużo ostrzejszego kursu w dziedzinie ochrony środowiska – podkreśliła posłanka do Parlamentu Europejskiego. Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein wydała oświadczenie zarówno w formie pisemnej, jak i odczytała je podczas specjalnej transmisji internetowej. Jak zaznaczyła, kroplą, która przelała w jej wypadku szalę goryczy, było wstrzymanie się przez Koalicję Obywatelską w głosowaniu nad Funduszem Odbudowy. – Nie zgadzam się na to, żeby słabo prowadzone rozgrywki międzypartyjne odbywały się kosztem projektów mających na celu wsparcie w kryzysie setek milionów obywateli europejskich, w tym oczywiście również polskich, oraz kosztem umacniania całej Wspólnoty – stwierdziła.

„Brakowało poważnej debaty”

Jej zdaniem, wielokrotnie na forum PO „brakowało poważnej debaty, drogi do wykuwania wspólnego, solidnego stanowiska”. Podkreśliła, że już od dawna w swoich głosowaniach kierowała się przede wszystkim tym, czego w jej opinii, oczekiwali od niej wyborcy, a nie dyscypliną partyjną. Teraz zamierza takie działanie kontynuować. – Dziś mam nadzieję, że moja rezygnacja z członkostwa w Platformie Obywatelskiej będzie impulsem do refleksji wewnątrz partii – wskazała Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein w zamykającym oświadczenie akapicie.

POLECAMY