Niedorzeczny pomysł holenderskiej policji. Wystawiono kosze na nielegalną broń

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Holandia

Holandia / Fot. Pixabay

W wielu krajach na świecie służby bezpieczeństwa oraz politycy na różne sposoby próbują walczyć z nielegalnym posiadaniem broni. Jednakże niedorzeczny pomysł holenderskiej policji w tej kwestii zakłada, że posiadacze broni nie zgodnej z prawem, będą mogli ją odłożyć do koszy wystawionych pod komisariatami policji w Hadze. Wcześniej z taką sytuacją spotkali się mieszkańcy kilku innych holenderskich regionów.

Wiele państw na świecie boryka się z problemem nielegalnej broni, którą kupują w głównej mierze osoby ze światka kryminalnego. Bardzo często wykorzystuje się nią do ulicznych porachunków lub w celach rabunkowych. Jako przykład można tutaj podać postrzelenie 27-letniej kobiety w Amsterdamie, z karabinu automatycznego. Rany były na tyle poważne, że w poniedziałek pacjentka zmarlła w wyniku rozległych obrażeń.

Niedorzeczny pomysł holenderskiej policji

Z posiadaczami nielegalnej broni walczono już na wszelkie sposoby, poczynając od wysokich kar pozbawienia wolności. Tym razem w Holandii wynaleziono inny sposób. W Hadze od poniedziałku do soboty przed komisariatami będą stały specjalne kosze do składania nielegalnej broni –“W sytuacji, jeżeli ktoś będzie chciał oddać broń palną, musi wcześniej umówić się telefonicznie” – poinformował rzecznik policji w Hadze. Dodał również, że kosze będą wystawione od poniedziałku do soboty. Z tej opcji nie będą mogli jednak ci przestępcy oraz posiadacze nielegalnej broni, którzy używali jej wcześniej.

Ten niedorzeczny pomysł holenderskiej policji nie został użyty po raz pierwszy przez funkcjonariuszy z Hagi. Podobne akcje przeprowadzono już w innych holenderskich regionach tj. w Rijnmond, Amsterdam-Amstelland i IJsselland.

polsatnews.pl

POLECAMY