Krwawa niedziela. Ponad 40 ofiar izraelskich ataków na Palestynę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Strefa Gazy, Izrael

Strefa Gazy, nalot Izraela / Fot. YouTube/ screen

To była krwawa niedziela dla tysięcy Palestyńczyków. Izraelskie siły powietrzne zdecydowały się przeprowadzić kolejny atak na rzekome budynki należące do Hamasu. W wyniku dzisiejszych bombardowań zginęło około 40 osób w tym ośmiorga dzieci. Ministerstwo zdrowia Strefy Gazy poinformowało o zburzeniu przez Izraelczyków trzech budynków mieszkalnych. W trwającym od tygodnia zaostrzonym konflikcie po stronie palestyńskiej 188 osób w tym ponad 50 dzieci, natomiast 1230 zostało rannych. Po stronie izraelskiej zginęło 10 osób i 288 zostało rannych.

  • Pomimo doniesień o planowanych negocjacjach pokojowych, dzisiaj nastąpiła dla tysięcy Palestyńczyków prawdziwa krwawa niedziela
  • Zgodnie z oficjalnymi informacjami w porannych izraelskich nalotach rakietowych zginęło około 40 osób, w tym ośmioro dzieci
  • Do tej pory w konflikcie izraelsko-palestyńskim zginęło ponad 180 osób w Strefie Gazy, a 10 osób w Izraelu
  • Zobacz także: Konflikt Izrael-Palestyna. Hamas zwabiony w śmiertelną pułapkę. Zrzucono ok. 450 bomb

Kilkadziesiąt tysięcy Palestyńczyków zamieszkujących Strefę Gazy od tygodnia przeżywa prawdziwą traumę wojenną. Pomiędzy zarządzającym tym terenem Hamasem, a izraelitami trwają nieustanne ostrzały rakietowe. Tel-Aviv dzięki Żelaznej Kopule skonstruowanej w 2011 roku za kilka miliardów dolarów odpiera zdecydowaną większość pocisków. Jednakże dla tysięcy osób żyjących w Strefie Gazy nie może liczyć na komfort obrony przed nadlatującymi izraelskimi rakietami.

Krwawa niedziela dla tysięcy Palestyńczyków

Dzisiejszy poranek dla setek, a nawet tysięcy Palestyńczyków jak w ciągu ostatnich dni nie przyniósł niestety uspokojenia sytuacji w tym rejonie. Można stwierdzić, że dziś nastała krwawa niedziela dla walczących o w miarę wygodne życie ludzi ze Strefy Gazy. Zdecydowanie to najbardziej tragiczny dzień od czasu początku zaostrzenia konfliktu. Zdaniem znajdującego się na miejscu Czerwonego Krzyża nastąpiła intensyfikacja nalotów na cele palestyńskie oraz izraelskie.

Według oficjalnego komunikatu Ministerstwa zdrowia Strefy Gazy w wyniku dzisiejszych bombardowań zginęło 40 osób w tym ośmioro dzieci. Wcześniejsze komunikaty mówiły o 33 ofiarach śmiertelnych. Ten bilans jest najwyższy od początku walk.

Jak dotychczas w wyniku trwającej wymiany ognia po stronie Palestyńskiej zginęło 188 osób, w tym 55 dzieci, 1230 osób zostało rannych. W szczątkach zawalonych budynków mieszkalnych poszukuje się nadal 30 osób, które uznano za zaginione. Natomiast po stronie izraelskiej zginęło do tej pory 10 osób, a 288 zostało rannych.

Zdaniem francuskiej agencji prasowej AFP, tylko w ciągu ostatniej doby Izraelskie Siły Obronne przeprowadziły naloty na blisko 90 celów związanych z Hamasem oraz na budynki publiczne.

interia.pl

POLECAMY