Szkoci wypuścili handlarzy imigrantów. Policja okazała się bezsilna

Dodano   0  
  Loading
Szkoci wypuścili handlarzy imigrantów

handlarze imigrantów, Szkocja, Szkoci, uwolnienie, imigracja, Wielka Brytania / fot. Twitter/@fergusthewalker

Brytyjskie służby zatrzymały obywateli Indii, którzy byli podejrzani o zajmowanie się nielegalnym procederem. Akcja rozgrywała się wczoraj w Glasgow pod mieszkaniem, w którym brytyjskie służby dokonywały zatrzymania. Protestujący Szkoci wypuścili handlarzy imigrantów. Wezwana na pomoc policja również nie powstrzymała kilkuset osób. Szkocka Premier Nicola Sturgeon skrytykowała działania ministerstwa spraw wewnętrznych, które miały zatrzymać podejrzane osoby w regionie okupowanym przez muzułmanów.

  • Brytyjskie służby imigracyjne próbowały wczoraj zatrzymać dwójkę indyjskich imigrantów
  • Mężczyźni są podejrzani o prowadzenia nielegalnego handlu ludźmi
  • Pod mieszkaniem podejrzanych zjawił się ogromny tłum demonstrantów, który doprowadził do wypuszczenia podejrzanych
  • Szkoccy politycy skrytykowali brytyjskie służby za przeprowadzenie akcji w muzułmańskiej dzielnicy Glasgow
  • Zobacz także: Burmistrz Londynu wyśmiany. „Nowoczesna instalacja artystyczna” obiektem kpin

Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych poleciło służbom imigracyjnym zatrzymać podejrzanych o handel ludźmi dwójkę mężczyzn, pochodzących z Indii. Cała operacja rozgrywała się w Glasgow, w muzułmańskiej dzielnicy Pollokshields. Niestety sprawność akcji brytyjskich służb została szybko zakłócona przez tłum kilkuset osób, który w niezwykle ekspresowym tempie znalazł się nieopodal mieszkania podejrzanych imigrantów.

Protestujący skandowali proimigracyjne hasła jak: “Witamy uchodćów”, “Gliniarze do domu”, “Pozwólcie naszym sąsiadom odejść”. Zdesperowane służby skontaktowały się z miejscową policją, aby ta udzieliło im pomocy przy przetransportowaniu zatrzymanych. W tym czasie tłum jeszcze bardziej przybrał na sile liczebnej, co w znaczący sposób uniemożliwiło poruszanie się pojazdem po drodze.

Szkoci wypuścili handlarzy imigrantów

W trakcie manifestacji jeden z jej uczestników rzucił się nawet pod pojazd utrudniając kierowcy poruszanie się. Na miejscu pojawił się również prawnik oraz działacz na rzecz praw człowieka Aamer Anwar. Wziął pod swoją kuratelę dwóch indyjskich imigrantów: Sumita Sehdeva oraz Lakhvira Singha. Ostatecznie Szkoci wypuścili handlarzy imigrantów na wolność tłumacząc się troską o zdrowie i bezpieczeństwo publiczne.

Należy również podkreślić fakt, iż szkocka policja od początku nie zamierzała pomóc brytyjskim służbom imigracyjnym na bezpieczne i szybkie przetransportowanie zatrzymanych. Ich głównym zadaniem jak się później okazało, było zabezpieczenia miejsca zgromadzenia publicznego i zapewnienia bezpieczeństwa służbom oraz demonstrantom.

Po wypuszczeniu na tymczasową wolność Lakhvar Singh dla lokalnej telewizji ITV wyraził swoją wdzięczność dla wszystkich uczestników protestu – “Tak się cieszę, że los sprowadził mnie do Glasgow, gdzie ludzie są tak zjednoczeni, że wychodzą na ulicę, aby pomóc jednemu ze swoich” – powiedział podejrzany o handel ludźmi mężczyzna.

Głos zabrała również pierwsza minister Szkocji, która skrytykowała brytyjskie służby za zakłócanie spokoju w trakcie święta dziękczynienia z okazji zakończenia Ramadanu w muzułmańskiej dzielnicy Glasgow – “Akcja służb imigracyjnych stworzyła niebezpieczną i niedopuszczalną sytuację w Pollokshields. Jako członek szkockiego parlamentu, również oczekuję od nich odpowiedzi” – stwierdziła tzw. Premier Szkocji oraz liderka Szkockiej Partii Narodowej, Nicola Sturgeon.

Kwestia polityki migracyjnej jest w różny sposób prowadzona przez władze w Londynie oraz władze w Glasgow. Rząd Borisa Johnsona zamierza wprowadzić odpowiednie przepisy, które pozwalałyby na deportację nielegalnych imigrantów oraz zwiększenia kar za prowadzenie handlu ludźmi. Z kolei rząd szkocki, które nie posiadają kompetencji w tej sprawie, chce poluzowania w kwestii polityki imigracyjnej.

interia.pl/itv.com

POLECAMY