Burmistrz Londynu wyśmiany. “Nowoczesna instalacja artystyczna” obiektem kpin

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Londyn, plakat zamówiony przez burmistrza Khana

Londyn, plakat zamówiony przez burmistrza Khana / Fot. Twitter

Sadiq Khan, burmistrz Londynu, został wyśmiany, gdy światło dzienne ujrzała nowa instalacja artystyczna, mająca rzekomo promować turystykę.

  • Burmistrz Londynu, Sadiq Khan ogłosił plany uczynienia miasta bardziej „atrakcyjnym dla turystów”, lecz w rezultacie został wyśmiany przez mieszkańców
  • Londyn obiecał zainwestować aż 6 milionów funtów w „przywracanie turystyki”
  • Jedna z nowych grafik stworzonych z tej okazji nie spodobała się Internautom
  • Kontrowersyjny obraz skrytykowano za zbytnią „prostotę”
  • Zobacz także: Przewodnicząca Rady Szkoły prowadzi sex shop. „Odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych”

Burmistrz Londynu, Sadiq Khan ogłosił plany uczynienia miasta bardziej “atrakcyjnym dla turystów”, lecz w rezultacie został wyśmiany przez mieszkańców. Nowa instalacja artystyczna nie spotkała się bowiem z przychylnym odbiorem. W sobotę Khan ponownie wygrał wybory na burmistrza Londynu. Z tej okazji zainwestował 6 milionów funtów w celu „przywrócenia turystyki do Londynu”. Zapwnił, iż kampania “Let’s Do London” to „największa krajowa kampania turystyczna, jaką Londyn kiedykolwiek widział”.

Kampania miała stać się hitem, a „wyszło jak zwykle”. Okazało się bowiem, iż „nowoczesny” styl wizualny plakatów rozmieszczonych w mieście nie przypadł do gustu Londyńczykom. Autorem krytykowanego projektu jest brytyjski, słynny artysta, David Hockney. Choć jego obraz został niegdyś sprzedany za ponad 90 milionów funtów, społeczeństwo nie doceniło jego plakatu. Jak informuje BBC, mieszkający we Francji Hockney niedawno zaczął „tworzyć sztukę za pomocą swojego iPada”.

“Przeszliśmy od rzeźbienia w marmurze do… tego?”

Grafika zamówiona przez burmistrza Khana dla stacji metra Piccadilly Circus z pewnością charakteryzuje się prostotą. Dla wielu jednak wygląda, jak dzieło dziecka. Użytkownicy Twittera błyskawicznie skrytykowali obraz, za który miasto słono zapłaciło. „Czy David Hockney ma 7 lat lub mniej? Bo to jedyna wymówka” – zapytywano. „Przeszliśmy od rzeźbienia w marmurze i oleju na płótnie do piep*** malowania w Paint’cie!” – krytykują Internauci. „Myślałem, że to Photoshop, ale oni publikują tak na serio!” „Włożyłem więcej w wysiłku w pracę nad postem na mongolskim forum wyplatania koszy!”. „Najwyraźniej, jest to element planu prania pieniędzy” – dodają. Ostatecznie, burmistrz Londynu został wyśmiany za inwestowanie w bohomazy.

BBC

POLECAMY