Godzina policyjna dla niezaszczepionych? Kontrowersyjne słowa doradcy Premiera

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Godzina policyjna dla niezaszczepionych osób

godzina policyjna, Miłosz Parczewski, segregacja ludzi, rząd, / fot. Twitter/@OnetWiadomosci

Jeden z doradców Premiera Mateusza Morawieckiego udzielił dzisiaj wywiadu dla “Radia Zet”. Główny lekarz zajmujący się epidemią koronawirusa w województwie zachodniopomorskim stwierdził, że powinna obowiązywać godzina policyjna dla niezaszczepionych osób. Profesor Miłosz Parczewski w swojej segregacji ludzi posunął się jeszcze dalej. Chce zakazać przeciwnikom szczepień na COVID-19 przemieszczać się między województwami.

  • Zamknięcie gospodarki i życia społecznego przez ostatnie miesiące spowodowało poważne problemy finansowe Polski
  • Doradca Premiera uważa, że powinna obowiązywać godzina policyjna dla niezaszczepionych osób
  • W postępującej myśli o segregacji ludzi prof. Miłosz Parczewski zaproponował także zakaz przemieszczania się między województwami
  • Dotychczas w Polsce przeciwko koronawirusowi zostało zaszczepionych 15 milionów osób
  • Zobacz także: Szczepionki na koronawirusa ograniczają też bezobjawowe zakażenia? Naukowcy to zbadali

Zamknięcie gospodarki oraz życia społecznego mocno zaburzyło komfort codziennego życia milionom Polaków. Służba zdrowia została przez polski rząd zamknięta na kilka miesięcy dla zwykłych pacjentów niechorujących na chińskiego koronawirusa. Według danych statystycznych, liczba nadmiarowych zgonów spowodowanych brakiem odpowiedniej opieki medycznej wzrosła do 100. tysięcy, jednakże dla najbliższego kręgu Prezesa Rady Ministrów nie stanowi to większego problemu, gdyż za cel obrano sobie segregowanie ludzi.

Gościem porannej rozmowy w „Radiu Zet” był główny lekarz zajmujący się w województwie zachodniopomorskim szpitalami zakaźnymi przeznaczonymi do przetrzymywania osób chorujących na COVID-19. Doradca Premiera w kontrowersyjnym wywiadzie wyraził pewne wątpliwości ws. zdejmowania od 15 maja maseczek i luzowania obostrzeń, głównie gospodarczych.

Godzina policyjna dla niezaszczepionych

Profesor nauk medycznych oraz specjalista od genetyki zaproponował w wywiadzie pewne rozwiązanie, które stosowane jest w trakcie epidemii w niektórych krajach europejskich. Za pomocą pewnych regulacji prawnych chce zmusić nieprzekonane osoby do szczepienia się na koronawirusa – „Nie można dać takim ludziom szansy na zakażanie innych” – stwierdził Miłosz Parczewski.

Zasiadający w Radzie Medycznej oraz powiązany z firmą szczepionkową Janssen doradca Premiera stwierdził, że powinna obowiązywać również godzina policyjna dla niezaszczepionych osób. Oprócz tego inną metodą segregacji ludzi jest także wprowadzenie zakazu przemieszczania się między województwami. Takie restrykcje miałyby przekonać sceptycznie nastawione osoby do zaszczepienia się preparatem, który przeszedł dopiero wstępne fazy badań klinicznych.

Według najnowszych informacji, w Polsce podano już ponad 15 milionów dawek szczepionek na COVID-19. By osiągnąć zbiorową odporność, zdaniem poszczególnych ekspertów medycznych należy zaczepić 60-70 procent społeczeństwa. Z kolei, według prof. Włodzimierza Guta, należałoby zaszczepić nawet 90 procent Polaków.

radiozet.pl

POLECAMY