Konfederacja apeluje: Znieśmy ten lockdown jutro!

Dodano   0  
  Loading
Politycy Konfederacji na korytarzu Sejmowym

/ Fot. Facebook

Liczba zakażeń koronawirusem w ostatnich tygodniach zmalała, a rząd ogłosił maj miesiącem luzowania obostrzeń. Zdaniem polityków Konfederacji ten proces trwa zdecydowanie za długo, a lockdown cały czas uderza w polskich przedsiębiorców – Jeżeli wszystko zmierza ku dobremu, należy ten proces odmrażania gospodarki przyspieszyć.

  • Niektórzy przedsiębiorcy do końca maja mogą po prostu nie wytrzymać – zwraca uwagę poseł Jakub Kulesza.
  • Częściowe otworzenie ogródków czy pojedynczych działalności gospodarczych, to nie jest żadna metoda. Spada liczba zakażeń i to gwałtownie, weszliśmy już w sezon liczni, a rząd Morawieckiego chwali się akcją szczepień. A skoro akcja szczepień szybko postępuje, to tak samo szybko powinno iść odmrażanie gospodarki – podkreśla poseł Robert Winnicki.
  • Zobacz także: [OPINIA] Zgierski: 8 przykazań Wielkiego Resetu, czyli świat w 2030 roku?

Skoro specjaliści przy radzie medycznej przy premierze od miesięcy mówią, że maseczki na świeżym powietrzu niewiele dają, dlaczego rezygnujemy z nich dopiero w sobotę? Po co czekać? – mówił poseł Jakub Kulesza – Większym problemem jest działalność gospodarcza. Skoro sport na świeżym powietrzu może być od 1 maja do 50 osób, dlaczego wesela dopiero tak późno, będą mogły się odbywać w reżimie do 25 osób? Takich przykładów jest bardzo wiele. […] Niektórzy przedsiębiorcy do końca maja mogą po prostu nie wytrzymać. 

Robert Winnicki: Mateusz Morawiecki mówi o stopniowym otwieraniu gospodarki, a my mówimy o postępującym od roku umieraniu gospodarki. To dramat przedsiębiorców i pracowników. Znieśmy ten lockdown jutro! Niech Polska wyjdzie z lockdownu już jutro. Częściowe otworzenie ogródków czy pojedynczych działalności gospodarczych, to nie jest żadna metoda. Spada liczba zakażeń i to gwałtownie, weszliśmy już w sezon liczni, a rząd Morawieckiego chwali się akcją szczepień. A skoro akcja szczepień szybko postępuje, to tak samo szybko powinno iść odmrażanie gospodarki. 

Link do całości konferencji.

POLECAMY