Uber będzie woził za darmo na szczepienia? Biden przedstawił nowy pomysł

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden

Prezydent Joe Biden / Fot. Twitter/ President Biden

Prezydent Joe Biden ogłosił pomysł, że Uber oraz Lyft będą za darmo wozić ludzi do punktów na szczepienia.

  • Prezydent Biden ogłosił podczas spotkania z gubernatorami, że Uber i Lyft zapewnią bezpłatne przejazdy do punktów i z powrotem dla osób, które będą chciały się zaszczepić
  • „Od 24 maja do 4 lipca Uber i Lyft, Uber i Lyft będą oferować każdemu przejazdy za darmo na szczepienia i z powrotem” – zapewnił
  • Wraz z tym pomysłem padło również wiele innych, mających na celu zwiększyć frekwencję na szczepieniach
  • Zobacz także: USA: Kryzys na granicy. Nielegalni imigranci z dziećmi przekraczają Rio Grande [WIDEO]

Prezydent Biden ogłosił we wtorek, podczas spotkania z gubernatorami, że Uber i Lyft zapewnią bezpłatne przejazdy dla osób, które będą chciały się zaszczepić. „Od 24 maja do 4 lipca Uber i Lyft, Uber i Lyft będą oferować każdemu przejazdy za darmo na szczepienia i z powrotem. Myślę, że to sprawi, że (frekwencja – przyp. red.) naprawdę rośnie. Zarówno Uber, jak i Lyft i ich darmowe przejazdy do punktów będą na ciebie czekać i zabiorą cię z powrotem do domu” – powiedział Biden. Podkreślił, że rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla „studentów w wieku college’u” i zachęcił ich do zaszczepienia się.

Administracja Joe Bidena wielokrotnie wskazywała, że dostęp do szczepionek jest kluczowy w całym przedsięwzięciu. Utrudniony dostęp do szczepień ma być głównym powodem opóźnień w procesie “wyszczepiania”. Politycy uważają, iż gdy Uber zapewni mieszkańcom podróż na szczepienia za darmo, ilość chętnych znacznie wzrośnie. Podczas obrad podniesiono wiele nowych pomysłów. Rządzący postulowali wprowadzenie mobilnych punktów szczepień, jak i konieczność posiadania baz danych szczepionek. Ostatni pomysł miałby monitorować to, dlaczego, kto i gdzie jest niechętny wobec szczepień.

Kampania społeczna pt. “Co może osoba w pełni zaszczepiona?”

Oprócz tego, iż Uber woziłby Amerykanów na szczepienia za darmo, przewidywana jest także kampania społeczna mówiąca o tym, co wolno zaszczepionym. Pomysł wyszedł od gubernatora Utah, Spencera Cox’a. Stwierdził, iż wskazówki i wytyczne “tego, co może zrobić osoba w pełni zaszczepiona” byłyby pomocne w zwiększaniu frekwencji na szczepieniach. Ideę poparł prezydent Biden. “Pomysł, o którym mówisz, jest tym, co możemy zrobić na szczeblu krajowym, jeśli chodzi wyraźne nakreślenie tego, co to znaczy, jeśli jesteś w pełni zaszczepiony, co możesz zrobić, a czego nie możesz zrobić w stosunku do reszta populacji. I dochodzimy do tego, że ​​myślę, że zobaczysz bardziej agresywny wysiłek z naszej strony w zakresie informowania społeczeństwa, że ​​po zaszczepieniu nie tylko możesz przytulać wnuki, możesz to zrobić dużo więcej” – mówił Biden.

Post Millennial

POLECAMY