USA: Kryzys na granicy. Nielegalni imigranci z dziećmi przekraczają Rio Grande [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kryzys na granicy USA, nielegalni imigranci

Kryzys na granicy USA, nielegalni imigranci / Fot. Twitter

Kryzys na granicy USA z Meksykiem nasila się. Niedawno do sieci trafiło nagranie ukazujące imigrantów wraz z małymi dziećmi, przekraczających rzekę Rio Grande.

  • Kryzys na granicy USA z Meksykiem nie daje się już „zamieść pod dywan” i budzi coraz większy niepokój Amerykanów
  • Do sieci trafiło nagranie ukazujące, jak imigranci z małymi dziećmi przekraczają granicę na Rio Grande w Teksasie
  • Proceder jest całkowicie nielegalny, dodatkowo nigdzie nie widać punktów, w których przybysze byliby testowani na obecność COVID-19 czy legitymowani
  • Zobacz także: Sąd grozi matce odebraniem dziecka. Winna skała z flagą Konfederacji w ogrodzie

Stany Zjednoczone są cały czas dosłownie zalewane przez nielegalnych imigrantów. Trudna sytuacja, do której doprowadziła nader otwarta polityka Joe Bidena, staje się na każdym kroku coraz wyraźniejsza. Kryzys na granicy USA z Meksykiem nie daje się już „zamieść pod dywan”. Do sieci trafiło nagranie ukazujące, jak imigranci z małymi dziećmi przekraczają granicę na rzece Rio Grande w Teksasie. Imigranci wierzą, że w USA zostaną ciepło przyjęci, a państwo zapewni im byt i nie odeśle z powrotem do domu. Ich oczekiwania uzasadnia postawa amerykańskiego rządu, który nie zamyka przed nimi granic.

Kwitnie nielegalny proceder

Jak zauważają konserwatywne media, kryzys na granicy USA to świetna pożywka dla gangów i karteli. Zorganizowane grupy przestępcze chętnie przemycają ludzi. Ceny „usługi” dla jednej osoby sięgają nawet kilku tysięcy dolarów. Przemytnicy wysyłają zarówno dorosłych, jak i dzieci przez Rio Grande, gdy tylko poziom wody jest niski w godzinach porannych. Na nagraniu widać, jak dzieci są podnoszone w górę, podczas gdy woda sięga dorosłym do kolan. „Ściskając niemowlęta i plecaki, tłum przedziera się przez rzekę pieszo, przechodząc z jednej małej wyspy na drugą” – informuje Fox News. Grupa około 50 imigrantów pochodzi z Wenezueli. Około połowa z nich ma rodzinę w USA.

„Widzisz stały strumień ludzi przekraczających granicę z Meksykiem, wjeżdżających do naszego kraju bez przejścia przez legalny punkt kontrolny, bez żadnej z tych rzeczy” – powiedział Harris Faulkner, prezenter Faulkner Focus. Zauważył, iż nigdzie nie widać punktów, w których przybysze byliby choćby testowani na obecność COVID-19. Sytuacja wydaje się kuriozalna. Podczas, gdy większość kraju żyje pod jarzmem restrykcji i pandemicznych obostrzeń, tysiące imigrantów po prostu wchodzą do kraju bez żadnej kontroli. Zdaniem administracji Bidena, kryzys na granicy USA nie jest wcale kryzysem. Retoryka rządu nie zmienia się, choć kraj przyjął już setki tysięcy nielegalnych imigrantów i już dawno przestał sobie radzić z ich rosnącą ilością.

Fox News

POLECAMY