Świat wspiera Palestynę! Protesty przeciw agresji Izraela od Chicago po Karaczi [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Protesty przeciwko agresji Izraela

Protest przeciwko agresji Izraela / Fot. Twitter

Wielkie demonstracje i protesty w wielu krajach na całym świecie dobitnie pokazują, iż świat wspiera Palestynę i potępia agresję Izraela.

Świat zdecydowanie wspiera Palestynę, czego dowodzą coraz liczniejsze protesty. W dużych miastach na całym globie odbyły się manifestacje potępiające agresję Izraela. Od Nowego Jorku, przez Londyn, aż po Karaczi i Rabat, tysiące ludzi wyszły na ulice. Zebrani protestują przeciwko atakom, jakich Izrael dopuszcza się na Strefę Gazy. Jak informuje AJ, we wtorek demonstracje odbyły się również, by potępić “represje w kompleksie meczetu Al-Aksa na Starym Mieście w Jerozolimie”, a także izraelskie plany “wydalenia Palestyńczyków siłą z ich domów w okupowanej Wschodniej Jerozolimie”.

“Uwolnić Palestynę i zakończyć okupację!”

Protestujący nieśli ze sobą transparenty z hasłami “Wolna Palestyna!”, “Izrael jest państwem terrorystycznym” oraz “Koniec okupacji”. Protesty odbyły się m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, RPA oraz Pakistanie. Izrael przeprowadził w ostatnich dniach krwawe naloty na Strefę Gazy. W ich wyniku zginęły dziesiątki Palestyńczyków. Eskalacja konfliktu nastąpiła po tygodniach rosnących w regionie napięć. Izrael bowiem od dawna chciał wymusić wydalenie palestyńskich rodzin a Sheikh Jarrah, dzielnicy Wschodniej Jerozolimy. “Sytuacja zaostrzyła się, gdy izraelska policja zaatakowała meczet Al-Aksa na Starym Mieście w Jerozolimie – trzecie najświętsze miejsce w islamie – i zraniła setki palestyńskich wyznawców” – czytamy. Liczne demonstracje i protesty pokazują, iż cały świat wspiera Palestynę w jej walce z okupantem oraz nie zamierza przemilczeć tematu.

Al Jazeera

POLECAMY