Izrael ostrzelał Strefę Gazy. Zginęły dziesiątki Palestyńczyków [WIDEO]

Dodano   0  
  Loading
Palestyna, ostrzał izraelski

Palestyna, ostrzał izraelski / Fot. Twitter/ Palestinian Press Agency

W środę rano zakończyło się nocne bombardowanie Strefy Gazy. Izrael ciężko ostrzelał budynki należące do Palestyńczyków.

  • Izrael ostrzelał Strefę Gazy, zabijając dziesiątki bezbronnych Palestyńczyków
  • Celami izraelskich myśliwców były budynki należące do grup zbrojnych, komisariaty policji oraz budynki bezpieczeństwa
  • Od początku eskalacji konfliktu zginęło już 35 osób, w tym 12 dzieci
  • Przeczytaj również: Izrael: Nie ustają ataki rakietowe. Wymiana ciosów [WIDEO]

Nocne bombardowanie Strefy Gazy zakończyło się w środę rano. Izrael ostrzelał siedziby Palestyńczyków przy pomocy myśliwców. Celami ataku były budynki należące do palestyńskich grup zbrojnych kwatera policji oraz budynki bezpieczeństwa. Ministerstwo Zdrowia Strefy Gazy podało, że ogólna liczba ofiar śmiertelnych od rozpoczęcia ostatniej ofensywy wyniosła 35 osób, w tym 12 dzieci. Co najmniej 233 innych osób zostało rannych. Tymczasem, po stronie Izraela zginęło pięć osób. Izrael poinformował, iż z Gazy wystrzelono około 1500 rakiet w różne miejsca na terenie Izraela.

Izrael ostrzelał teren Palestyńczyków w związku z ostatnią eskalacją konfliktu między stronami. W dzielnicy Tel al-Hawa w mieście Gaza, mężczyzna jego ciężarna żona i ich pięcioletni syn zostali zabici w izraelskim ataku na ich dom – informuje Al Jazeera. 16-letni Palestyńczyk, Rashid Abu Ara, został zastrzelony podczas nalotu sił izraelskich na jego wioskę Akaba na Zachodnim Brzegu. Podczas protestów przeciwko izraelskiej armii zastrzelono również 26-letniego mężczyznę, Husseina al-Titi. Podobnych ofiar jest coraz więcej. Zaogniający się konflikt zwrócił uwagę całego świata.

“Izrael rozumie tylko język siły”

Prokurator Fatou Bensouda oświadczyła, że Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) wyraził zaniepokojenie eskalacją przemocy na okupowanym Zachodnim Brzegu i możliwością popełnienia tam zbrodni wojennych. Jak informuje AJ, Autonomia Palestyńska (AP) i komitet wykonawczy Organizacji Wyzwolenia Palestyny ​​(OWP) “mają spotkać się w środę wieczorem w Ramallah, aby omówić izraelską eskalację w Strefie Gazy”. Palestyńczycy mają coraz mocniej wierzyć, iż zwykłe potępienie Izraela przez społeczność międzynarodową nie wystarczy. „Wśród Palestyńczyków narasta przekonanie, że Izrael rozumie tylko język siły, dlatego też widzieliśmy w protestach na okupowanym Zachodnim Brzegu w ciągu ostatnich kilku dni, kiedy ludzie wzywali [grupy zbrojne] z Gazy do odpowiedzi” – czytamy.

Al Jazeera

POLECAMY