Zamach w rosyjskiej szkole. Policja zatrzymała sprawcę tragedii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@VinodDX9

Dzisiaj w Kazaniu przeprowadzono zamach w rosyjskiej szkole gimnazjalnej. Policja zdołała już zatrzymać 19-latka, który okazał się być uczniem tej placówki. Zdaniem lokalnych mediów służby w trakcie przeprowadzonej akcji, mieli zabić drugiego sprawcę. Do tej pory ustalono, że w tragicznym wydarzeniu zginęło 11 osób, głównie dzieci w tym jedna nauczycielka oraz ochroniarz. Według oficjalnych informacji podanych przez władze republiki Tatarstanu w zamachu zginęło mniej osób oraz podano, że strzelaninę zorganizował pojedynczy sprawca.

Uczniowie w Rosji poszli dzisiaj do szkoły tak jak to ma miejsce dotychczas pomimo epidemii koronawirusa. Rosyjskie władze są pod tym względem znacznie mniej restrykcyjne niż rządy z państwa zachodnich. Również i dzieci z Kazańskiego gimnazjum postanowiły udać się do swojej placówki z myślą o spokojnym wykonywaniu rutynowych obowiązków. Niestety dla części młodzieży okazała się to być ostatnia rzecz, którą wykonywali w swoim dotychczasowym i krótkim życiu.

Nastolatek przeprowadził zamach w rosyjskiej szkole!

Niedługo po pierwszym rozbrzmiałym dzwonku do budynku w Kazaniu wtargnął 19-letni uczeń, który przeprowadził zamach w rosyjskiej szkole, do której uczęszczał. Za pomocą broni według oficjalnych informacji podanych przez przywódcę Tatarstanu Rustama Minnichanowa, wchodzącego w skład Federacji Rosyjskiej organizator masakrycznego wydarzenia, zabił 8 uczniów i nauczycielkę. Z kolei 16 osób potrzebowało opieki medycznej.

Lokalne służby wkrótce po otrzymaniu zgłoszenia o strzelaninie, udały się natychmiastowo pod budynek szkolny. Na miejscu po przeanalizowaniu zagrożenia postanowiono przeprowadzić za pomocą jednostki antyterrorystycznej przeprowadzić szturm. Ostatecznie 19-letni sprawca został zotrzymany.

Zdaniem mediów zamach w rosyjskiej szkole został przeprowadzony przez dwie osoby. Jedna z nich miała być, rzekomo zabita w trakcie organizowanej przez policję akcji. Mało również dojść do wybuchu wewnątrz budynku. Na zamieszczanych materiałach wideo widać również dzieci wyskakujące z okien, które uciekały przed sprawcą zamachu. Według niepotwierdzonych informacji zostało zabitych 11 dzieci oraz jedna nauczycielka i ochroniach.

Po porannych wydarzeniach lokalne władze wprowadziły stan zagrożenia terrorystycznego. Uczniów z pozostałych szkół odesłano do domu. Wszystkie wtorkowe zajęcia zostały odwołane.

interia.pl

POLECAMY