Włoszka otrzymała sześć dawek szczepionki przeciw Covid-19 na raz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepionka

Fiolki ze szczepionką. / Fot. Pixabay

23-letnia Włoszka otrzymała sześć dawek szczepionki Pfizera przeciw Covid-19 na raz. Młoda kobieta bezpośrednio po zastrzyku poczuła się źle i trafiła na obserwację do szpitala. Przypadek będzie przedmiotem badań, ponieważ nigdy wcześniej nikt nie dostał tylu dawek szczepionki.

  • Do błędu doszło w szpitalu w mieście Massa.
  • Włoszka bezpośrednio po zastrzyku poczuła się źle, a personel odkrył natychmiast swój błąd, kobietę prewencyjnie hospitalizowano na obserwację.
  • W wydanym komunikacie regionalny oddział poinformował, że przyczyną pomyłki był błąd wzrokowy z powodu chwilowej nieuwagi.
  • Zobacz także: Rząd przedstawi program badań profilaktycznych dla osób po 40. roku życia

W poniedziałek po obserwacji w szpitalu wypisana została młoda lekarka. Włoszka w szpitalu w Toskanii przez pomyłkę otrzymała sześć dawek szczepionki Pfizera. Kobieta czuje się dobrze. Bolała ją tylko ręka.

Do błędu doszło w szpitalu w mieście Massa. 23-letnia stażystka psychologii klinicznej została zaszczepiona zawartością całej fiolki preparatu przeciwko COVID-19, a więc sześcioma dawkami.

Ponieważ Włoszka bezpośrednio po zastrzyku poczuła się źle, a personel odkrył natychmiast swój błąd, kobietę prewencyjnie hospitalizowano na obserwację. Oddział służby zdrowia w tej części Toskanii podał, że nie stwierdzono u niej żadnej reakcji alergicznej.

Taki przypadek nigdy wcześniej się nie zdarzył

Wszczęto postępowanie wyjaśniające, by ustalić, jak doszło do błędu. W wydanym komunikacie regionalny oddział poinformował, że przyczyną pomyłki był błąd wzrokowy z powodu chwilowej nieuwagi. Podkreśla się, że przypadek kobiety będzie przedmiotem badań, bo nigdy wcześniej nikt nie dostał sześciu dawek szczepionki. Wcześniejsze badania nad przedawkowaniem szczepionki Pfizer były ograniczone do czterech dawek, napisał AGI. Przedawkowania szczepionki Pfizer zgłaszano wcześniej w Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech i Izraelu.

wydarzenia.interia.pl, tvrepublika.pl

POLECAMY