Sąd grozi matce odebraniem dziecka. Winna skała z flagą Konfederacji w ogrodzie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Skała z flagą Konfederacji leży na trawie.

Skała z flagą Konfederacji, USA / Fot. The Post Millenial

Sąd w Nowym Jorku grozi pewnej kobiecie odebraniem dziecka. Powodem ma być fakt, że w jej ogrodzie stoi skała z flagą Konfederacji.

  • Młoda kobieta z Nowego Jorku otrzymała nakaz usunięcia osobliwego kamienia z własnego trawnika
  • Skała z flagą Konfederacji musi zniknąć do 1 lipca, inaczej jej właścicielka stawi się przed sądem
  • Karą za “nieposłuszeństwo” ma być przesłuchanie w sprawie opieki nad dzieckiem i możliwe odebranie praw rodzicielskich
  • Zobacz także: Deklaracja wystarczy do „zmiany płci”? Holandia chce na to pozwolić dzieciom

Sąd apelacyjny stanu Nowy Jork w Albany przekazał pewnej matce, że ma 2 miesiące by skała z flagą Konfederacji zniknęła z jej trawnika. W przeciwnym stawi czoła możliwości utraty opieki nad córką. Dziecko jest rasy mieszanej, a sąd uznał, że obraz na skale może być “sprzeczny z interesem dziecka”. W orzeczeniu sędzia napisał: „Biorąc pod uwagę, że dziecko jest rasy mieszanej, wydaje się oczywiste, że obecność flagi nie leży w najlepszym interesie dziecka, ponieważ matka musi zachęcać i uczyć dziecko, aby przyjęło swoją mieszaną tożsamość rasową, zamiast wpychać ją w dysonans poznawczy.” Jeśli matka nie pozbędzie się kamienia, może stracić prawo do opieki nad córką.

Decyzja sądu zszokowała rozwiedzionych rodziców, którzy stawili się przed sądem w zgoła innej sprawie. Kamień nie był bowiem poważnym problemem w postępowaniu. Podczas pierwszego przesłuchania, ojciec podniósł jego kwestię w dyskusji na temat tego, dlaczego jego dom jest lepiej przystosowany dla dziecka, ale nie postawił go w centrum uwagi, jak zrobił to sąd apelacyjny. Para wspólnie sprawuje opiekę nad siedmiolatką. Matka stara się ograniczyć wizyty ojca do co drugiego weekend, podczas gdy ojciec stara się o pełną opiekę.

Sędzia “wyciągnął coś z kapelusza”

„Chociaż nie zostało to podniesione przez sąd rodzinny lub adwokata dziecka, zeznania matki na rozprawie, a także dowód, ujawniają, że ma małą flagę Konfederacji namalowaną na kamieniu w pobliżu jej podjazdu” – napisał sędzia. Jak informuje Post Millennial, adwokat dziecka, Jason Leifer, powiedział, że sędzia „wyciągnął coś z kapelusza” i jest zszokowany decyzją. Leifer powiedział wprost: „Wprowadzenie polityki do sądu rodzinnego jest prawdopodobnie najgorszą możliwą rzeczą, jaką można zrobić, i wygląda na to, że właśnie to wydział apelacyjny otworzył temu drzwi”.

Post Millennial

POLECAMY