Tego jeszcze nie było! Czarnoskóry włamywacz zakładał maskę białego człowieka, gdy dokonywał grabieży

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Policja

Czarnoskóry włamywacz, który zakładał maskę białego człowieka rabując mieszkania, został aresztowany za ponad 30 włamań.

30-letni mężczyzna dokonał ponad 30 włamań, nim Departament Policji w Beverly Hills ogłosił w czwartek jego aresztowanie. Podejrzany to 30-letni czarnoskóry włamywacz Rockim Prowell z Kalifornii, który zakładał maskę białego człowieka podczas dokonywania włamań i okradania budynków. Włamywacza zatrzymano przypadkiem, podczas kontroli drogowej 2 maja. Podczas postoju i rewizji policjanci odkryli, iż Prowell prowadził pojazd ze skradzionymi tablicami rejestracyjnymi. Co więcej, posiadał w nim białą maskę na twarz, oraz inne przedmioty związane z wcześniejszymi włamaniami.

Jak się okazało, czarnoskóry włamywacz był zmorą policji, już od dłuższego czasu dokonując włamań i pozostając nieuchwytnym. “W dniu 20 kwietnia 2021 r. policjanci z Beverly Hills odpowiedzieli na doniesienie o włamaniu do mieszkania w bloku Loma Vista Drive 1900 r. Podczas śledztwa odkryto, że ten sam podejrzany był odpowiedzialny za włamanie do mieszkania, które miało miejsce 20 lipca 2020, w bloku 100 przy Stanley Drive. Podejrzany i prowadzony przez niego pojazd zostali powiązani z obydwoma przestępstwami za pomocą kamer monitorujących. Podczas obu przestępstw podejrzany ukradł telewizory z płaskim ekranem” – poinformowała policja. Podczas nakazu przeszukania domu Prowella policja znalazła skradzione przedmioty, które łączyły go z dodatkowymi włamaniami do mieszkań w okolicy.

Policjantów już od dawna zastanawiał pewien detal, który pojawiał się na każdym nagraniu z grabieży. „To dziwne, że ten włamywacz zawsze miał otwarte usta, kiedy oglądano go na nagraniach wideo” – czytamy. „Kiedy został przyłapany na włamywaniu się do innego domu, odkryliśmy dlaczego”. Fakt, iż czarnoskóry włamywacz zakładał maskę białego człowieka, by zmylić służby, w końcu wyjaśnił zagadkę. Policja z Beverly Hills współpracuje z śledczymi z Departamentu Policji Los Angeles, a także Departamentu Policji Newport Beach w sprawie, aby określić dokładną liczbę włamań popełnionych przez Prowell w południowej Kalifornii.

Post Millennial

POLECAMY