“Puchar Ramadanu” w Szwecji. Miała być “wspaniała atmosfera”, jest ofiara śmiertelna

Dodano   0  
  Loading

/ Fot. YouTube/ screen

W środę w Vivalla w Örebro zastrzelono młodego człowieka. Do tragedii miało dojść przez lokalne rozgrywki piłki nożnej, znane jako “Puchar Ramadanu”

  • W Vivalla w Örebro, na terenie “wrażliwej dzielnicy” zastrzelony został młody mężczyzna
  • Źródła informują, iż do tragedii doszło ze względu na tzw. “Puchar Ramadanu”, piłkarskie rozgrywki młodej społeczności muzułmańskiej
  • Jak na ironię, jeszcze w maju 2020 roku publikowane były reklamy, przedstawiające Puchar Ramadanu jako świetną rozrywkę we wspaniałej atmosferze
  • Przeczytaj również: Grill nad grobami? Sztokholm buduje nowy cmentarz „przystosowany do rekreacji”

W Vivalla w Örebro, na terenie “wrażliwej dzielnicy” zastrzelony został młody mężczyzna. Choć policja wciąż prowadzi śledztwo w sprawie jego śmierci, kilka istotnych kwestii wyciekło do opinii publicznej. Źródła informują, iż do tragedii doszło ze względu na tzw. “Puchar Ramadanu”, piłkarskie rozgrywki młodej społeczności muzułmańskiej. Wokół rozgrywek od lat miał “panować bałagan”. Co więcej, od dawna spodziewano się, iż sportowa rywalizacja może zakończyć się tragedią.

“Do kłótni doszło podczas meczu piłki nożnej w Pucharze Ramadanu. Byli tam ludzie, którzy nie zgadzali się ze sobą w prostych sprawach. Zmarły mężczyzna był na meczu i przechodził pomiędzy kłócącymi się” – informuje anonimowe źródło. Po zakończeniu meczu kłótnia musiała trwać dalej i eskalować. Według źródła, sprawca szukał w okolicy i zastrzelił ją, gdy wyszedł. Nie wiadomo, czy kłótnia między muzułmanami toczyła się o Puchar Ramadanu, czy też zupełnie inne kwestie. Nie wiadomo nawet, kto jest odpowiedzialny za igrzyska.

Jak się okazuje, nikt nie bierze odpowiedzialności za tegoroczny Puchar Ramadanu. Drużyna, która brała udział w zeszłorocznym pucharze, nie grała w regularnych rozgrywkach ligowych ani nie należy do żadnego związku. Również boisko w Vivalla nie zostało zarezerwowane na żaden mecz. Rozgrywkom od dawna miały towarzyszyć kłótnie i niesnaski. Wybuchowa atmosfera wokół nich w końcu doprowadziła do tragedii, co zdaje się nie dziwić świadków. “Czekałem tylko, aż coś się wydarzy. Od kilku lat toczą się kłótnie związane z meczami piłki nożnej. To nie jest ostatni raz, kiedy ktoś zostaje zastrzelony w Vivalla. Potrzebne są wysiłki zarówno ze strony polityków, jak i stowarzyszeń, aby doprowadzić do zmiany na tym obszarze, mówi źródło” – przekazuje anonimowe źródło.

Po śmiertelnym strzelaninie w Vivalla zatrzymano dwie osoby pod zarzutem pomocy w zabójstwie, które następnie zostały zatrzymane przez prokuratorów niższego szczebla. Ci nie chcą potwierdzać ani zaprzeczać jakimkolwiek informacjom w sprawie – informuje Samnytt.se. Jak na ironię, jeszcze w maju 2020 roku publikowane były reklamy, przedstawiające Puchar Ramadanu jako świetną rozrywkę we wspaniałej atmosferze. “Ludzie zbierają się i oglądają wspaniały futbol. To wiele znaczy, aby czerpać tę radość i zobaczyć dobre dopasowanie z przyjaciółmi” – mówił wówczas inicjator igrzysk, Sharmarke Guutale. “W Ramadanie chodzi o dobrą aurę. Powinniście się opiekować i nawiązywać kontakty towarzyskie’ – podkreślił.

Samnytt.se

POLECAMY