Tragiczny wypadek na trasie metra. Kilkadziesiąt ofiar [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zawalony wiadukt metra w Meksyku.

/ Fot. Twitter

Co najmniej 23 ofiary śmiertelne pociągnął za sobą tragiczny wypadek na trasie metra w stolicy Meksyku. Wagony spadły z wiaduktu na jadące pod spodem samochody. Wedle podawanych informacji kolejne 65 osób zostało rannych.

  • Co najmniej 23 osoby zginęły, a 65 zostało rannych w katastrofie metra w mieście Meksyk. Wśród ofiar są także dzieci.
  • Do tragedii doszło między stacjami Olivos i Tezonco w południowej części miasta.
  • Z tamtejszego metra korzysta codziennie około 6 milionów mieszkańców. To czyni je jednym z najczęściej używanych na świecie.
  • Zobacz także: Malmo wspiera islam pieniędzmi podatników. 100 tysięcy koron na „Cyfrowy Ramadan”

Katastrofie uległ pociąg 12 linii metra w Meksyku. Część wagonów spadła na autobus i co najmniej dwa samochody. Wśród ofiar, jakie wywołał ten wypadek na trasie metra, są także dzieci. Do tragedii doszło między stacjami Olivos i Tezonco w południowej części miasta.

To już kolejny wypadek. Efekt wcześniejszych zaniedbań?

To kolejne w tym roku tragiczne zdarzenie w meksykańskim metrze. W styczniu doszło do pożaru na jednej z bocznic. W wyniku tego zmarła jedna osoba, a 30 kolejnych zatruło się dymem. Już wcześniej organizacje obywatelskie krytykowały stan infrastruktury i utrzymania systemu metra. Jak donoszą media, budowa 12 linii wywoływała kontrowersje. Zarzucano nieprawidłowości podczas jej przeprowadzania. Zniszczony wiadukt został zbudowany podczas kadencji obecnego szefa MSZ Marcelo Ebrarda jako burmistrza Meksyku (2006-2012).

Z metra w mieście Meksyk, stolicy kraju o tej samej nazwie, korzysta codziennie około 6 milionów mieszkańców. To czyni je jednym z najczęściej używanych na świecie.

rmf24.pl

POLECAMY