Malmo wspiera islam pieniędzmi podatników. 100 tysięcy koron na “Cyfrowy Ramadan”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook/ screen

Z powodu pandemii stowarzyszenie Ibn Rushd, powiązane z Bractwem Muzułmańskim, stworzyło tzw. “Cyfrowy Ramadan”, na który Malmo wydało aż 100 tysięcy koron.

  • Z powodu pandemii Ramadan nie może odbywać się w tradycyjnej formie, czemu szwedzkie Malmo postanowiło zaradzić
  • Miasto przekazało 100 tysięcy koron na realizację projektu “Cyfrowy Ramadan”
  • Nie jest to pierwszy raz, gdy społeczność muzułmańska otrzymuje ogromne wsparcie od miasta
  • Przeczytaj również: Atak na księdza w Dusznikach-Zdrój! Wierni obezwładnili napastnika

Miasto Malmo przekazało aż 100 tysięcy koron, by stworzyć “Cyfrowy Ramadan”. Pieniądze z kieszeni podatników trafiły na cyfrowy projekt obchodów muzułmańskiego świętego miesiąca. “Cyfrowy Ramadan” ma być inicjatywą stworzoną, by wyjść na przeciw oczekiwaniom islamskich imigrantów. Przez pandemię koronawirusa nie mogą oni obchodzić swoich świat tak, jak co roku. Należy zauważyć, iż miasto nigdy nie wsparło obchodów chrześcijańskich świąt.

“Cyfrowy Ramadan” sfinansowany przez Malmo jest pierwszą tego typu inicjatywą w Szwecji. “Postaraliśmy się znaleźć mieszankę mówców z naszego wydłużonego kraju – mężczyzn i kobiety, młodych i starszych. Niektórzy są doświadczonymi teologami, inni są muzułmanami zaangażowanymi społecznie, którzy zastanawiają się nad wiarą w życiu codziennym” – powiedział Andreas Hasslert, przedsiębiorca Ibn Rushd. Decyzję o przekazaniu na projekt 100 tysięcy koron poparła rada miejska. Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, gdy Malmo wspiera finansowo społeczność muzułmańską. Wcześniej miasto przekazało stowarzyszeniu Ibn Rushd setki tysięcy koron na festiwal Eid, który… nigdy się nie odbył.

Samnytt.se

POLECAMY