Atak na księdza w Dusznikach-Zdrój! Wierni obezwładnili napastnika

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikimedia Commons

W święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz w 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja podczas porannej Mszy Świętej nastąpił atak na księdza w Dusznikach-Zdrój. Napastnik najpierw podszedł do ołtarza i dyskutował z kapłanem, gdy nagle wyjął atrapę broni. Wierni natychmiastowo obezwładnili mężczyznę i wyprowadzili na zewnątrz oczekując na przyjazd policji. Napastnik został aresztowany i oczekuje na przedstawienie zarzutów przestępstwa.

  • W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz 230 rocznicę Konstytucji 3 maja nastąpił atak na księdza katolickiego
  • Napastnik najpierw dyskutował celebransem, a następnie wyciągnął replikę broni
  • Mężczyzna został aresztowany przez funkcjonariuszy i oczekuje na przedstawienie mu zarzutów
  • Zobacz także: Szwajcarskie miasto pozbywa się bezdomnych. „Bilet w jedną stronę”

Dzisiaj w Polsce obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja natomiast w Kościele Katolickim święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Niestety w jednej z parafii w dolnośląskim pewien 38-letni mężczyzna nie uszanował świętości tego czasu. Zaburzył on ciągłość nabożeństwa oraz zakłócił wiernym modlitwę.

Atak na katolickiego kapłana

Tuż po godzinie 8 do świątyni w Dusznikach-Zdrój nastąpił atak na księdza odprawiającego uroczystą Mszę Świętą. Mężczyzna podszedł pod próg ołtarza, gdzie przez chwilę dyskutował z celebransem. W pewnym momencie wyciągnął on replikę broni, a ksiądz uciekł do zakrystii. Napastnik został natychmiastowo powalony przez wiernych i wyciągnięty na zewnątrz kościoła.

W oczekiwaniu na przyjazd funkcjonariuszy, 38-latek wyrwał się obezwładniającym go mężczyznom i uciekł z miejsca zdarzenia. Jednakże po kilkunastu minutach został schwytany przez policjantów. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Napastnik trafił do ostatecznie do tymczasowego aresztu, aby wrócił do pełnej sprawności. Gdy 38-letni mężczyzna wytrzeźwieje zostanie przesłuchany przez prokuraturę i zostaną mu przedstawione zarzuty popełnienia przestępstwa.

rmf24.pl

POLECAMY