Bąkiewicz: Zacznijmy prowadzić prawdziwą politykę prorodzinną. 1000+ na trzecie i kolejne dziecko

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz

Robert Bąkiewicz / Fot. YouTube/Media Narodowe

– Zacznijmy prowadzić prawdziwą politykę prorodzinną – apeluje Robert Bąkiewicz. – Pomoc powinna być rozszerzona dla rodzin przynajmniej z trójką dzieci. Dlatego proponujemy wprowadzenie 1000+ na trzecie i następne dziecko oraz uzależnienie planów podwyższenia kwoty wolnej od podatku od liczby posiadanych dzieci – napisał w oświadczeniu.

  • Polska jest w stanie katastrofy demograficznej – podkreślił Robert Bąkiewicz. Jednocześnie zaapelował o wzmocnienie polityki prorodzinnej.
  • Główne postulaty przedstawione przez Bąkiewicza to: 1000+ na trzecie i kolejne dziecko, umarzanie kredytów dla młodych małżeństw oraz podwyższenie kwoty wolnej od podatku względem liczby posiadanych dzieci.
  • Potrzebne są przyjazne rodzinie i dzietności zmiany w mediach i sponsorowanej przez państwo kulturze masowej – wskazał.
  • Na wzór ustaw wprowadzonych w Niemczech i w Norwegii zwracamy się o wprowadzenie ustawowych rozwiązań ratujących zagrożone rozwodem małżeństwa – zaapelował.
  • Zobacz także: Antifa napadła na dziecko! „Rzucano kamieniami, butelkami, jajkami” [WIDEO]

Główne postulaty przedstawione przez Bąkiewicza to: 1000+ na trzecie i kolejne dziecko, umarzanie kredytów dla młodych małżeństw oraz podwyższenie kwoty wolnej od podatku względem liczby posiadanych dzieci. – Zasadniczym działaniem w propagowaniu modelu rodzin rozwojowych powinno być dalsze materialne wsparcie dla rodzin wielodzietnych – wskazał.

– Polska jest w stanie katastrofy demograficznej – podkreślił. – Program 500+ poprawił sytuację ekonomiczną rodzin z dziećmi, ale tylko nieznacznie poprawił dzietność polskich rodzin. Wynika to z wielu społecznych, ekonomicznych i kulturowych przyczyn – stwierdził. – Nie na wszystkie wyzwania państwo polskie jest w stanie szybko i efektywnie odpowiedzieć. Nie ulega jednak wątpliwości, że przezwyciężenie dominującego modelu rodziny małodzietnej jest najważniejszym wyzwaniem, przed którym stoi nasz kraj – zaznaczył.

Promocja rodziny i dzietności

– Potrzebne są przyjazne rodzinie i dzietności zmiany w mediach i sponsorowanej przez państwo kulturze masowej, które do tej pory propagują wrogie rodzinie modele zachowań i upowszechniają patologie, takie jak rozwody, jako normę zachowań społecznych – podkreślił Robert Bąkiewicz. – Wzywamy władzę do opracowania i wdrożenia programu medialnego promocji rodziny i dzietności – zaapelował.

– Na wzór ustaw wprowadzonych w Niemczech i w Norwegii zwracamy się o wprowadzenie ustawowych rozwiązań ratujących zagrożone rozwodem małżeństwa. Ich ofiarą są przede wszystkim dzieci, ale także rozwiedzeni małżonkowie, którzy często pochopnie podejmują decyzje o rozstaniu – napisał także.

roty.pl, twitter.com

POLECAMY