REKLAMA

Nowy projekt Ordo Iuris. Lewicowy portal atakuje fundację

REKLAMA

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris zapowiedział własny projekt akademicki we współpracy z Węgrami. Lewicowy portal „OKO.press” opisuje działania Ordo Iuris i zaznacza, że projekt będzie „motorem konserwatywnego odrodzenia”.

  • 25 kwietnia szefowie Ordo Iuris poinformowali, że w maju ogłoszą nowy międzynarodowy projekt naukowy.
  • Portal „OKO.press” niepochlebnie odniósł się do wymienionych przez Tymoteusza Zycha konserwatywnych zwolenników z Zachodu.
  • „Polskie Ordo Iuris wraz z Centrum Praw Podstawowych rozpoczyna projekt na poziomie europejskim, który będzie motorem konserwatywnego odrodzenia”.
  • Zobacz także: Były dyrektor Netflixa uznany winnym. Grozi mu do 20 lat więzienia

25 kwietnia na Twitterze Jerzy Kwaśniewski i Tymoteusz Zych z Ordo Iuris poinformowali, że w maju ogłoszą nowy międzynarodowy projekt naukowy. – W rozmowie z węgierskim tygodnikiem „Mandiner” mówiłem, że Europa środkowa potrzebuje nowej platformy współpracy akademickiej. Brakuje przestrzeni dla strategicznych badań i wolnej debaty – pisał na swoim Twitterze Tymoteusz Zych.

– W nowe przedsięwzięcie włożyliśmy serce i wyjątkowe na skalę regionu doświadczenie międzynarodowe. A do tego zaangażowaliśmy sztab najlepszych ekspertów z Europy i szerzej. Wspólnie z partnerami wprowadzamy jakościową zmianę do Międzymorza – dodał Jerzy Kwaśniewski.

„OKO.press”: Ordo Iuris jest wsparciem katolickich konserwatystów

„OKO.press” szczegółowo śledzi działania Ordo Iuris, odniósł się również do nowego projektu akademickiego, który zapowiedziany jest na maj. Na portalu można przeczytać, że więcej szczegółów można znaleźć w węgierskim wywiadzie Zycha. Tekst otwiera informacja, że „polskie Ordo Iuris wraz z Centrum Praw Podstawowych rozpoczyna projekt na poziomie europejskim, który będzie motorem konserwatywnego odrodzenia” – ma to być „nowa platforma nauki, nowa instytucja życia akademickiego”.

Portal niepochlebnie odniósł się do wymienionych przez Tymoteusza Zycha konserwatywnych zwolenników z Zachodu. Wśród wymienionych są m.in. Gladen Pappin, określany przez portal jako „konserwatywny prawicowy akademik” czy Adrian Vermeule, prawnik z Harvardu znany ze swoich antyliberalnych poglądów.

– Wsparcie z Zachodu dla akademickiego projektu Ordo Iuris jest więc w rzeczywistości wsparciem katolickich konserwatystów. Niektórzy byli związani ze środowiskiem prezydenta Donalda Trumpa, a dziś szukają zapewne nowych projektów politycznych – czytamy na portalu „OKO.press”.

oko.press

REKLAMA

Komentarze