B. Kempa o paszportach szczepionkowych: Nadmierne przygotowywanie nas pod świat cyfrowy jest tutaj ewidentne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. flickr.com

– Nadmierne przygotowywanie nas pod świat cyfrowy jest tutaj ewidentne – powiedziała Beata Kempa w TV Trwam. Europoseł zaznaczyła, że paszporty szczepionkowe dają tylko pozorne bezpieczeństwo. Dodała również, że jest to dyskryminacja osób, które nie mogą przyjąć szczepionki z różnych powodów.

  • Przeciw wprowadzeniu certyfikatów szczepień głosowała europoseł Beata Kempa, która podkreślała, że paszporty szczepionkowe niczego nie rozwiązują.
  • Kempa: UE powinna dołożyć wszelkich starań, aby mądrzy ludzie jak najszybciej mogli przygotować lek, aby można było tą chorobę leczyć.
  • Polityk powiedziała, że paszporty szczepionkowe mają być przygotowaniem pod globalną cyfryzację.
  • Zobacz także: Przymusowe paszporty szczepionkowe. Utrudnione podróże po Europie

Parlament Europejski przyjął projekt wprowadzenia paszportów szczepionkowych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Dokument będzie wydawany w formie cyfrowej bądź papierowej. Będzie zawierać informacje o szczepieniu lub o uzyskaniu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Bez posiadania tego paszportu osoby niezaszczepione nie będą mogły m.in. podróżować za granicę, korzystać z hoteli czy restauracji.

Przeciw wprowadzeniu paszportom szczepionkowym głosowała europoseł Beata Kempa, która podkreślała, że nowe certyfikaty niczego nie rozwiązują. – Mamy już książeczki WHO, każdy kto jeździł do krajów tropikalnych wie, że są tam odpowiednie rubryki, gdzie można by wpisać także COVID-19. Nie potrzeba nowych certyfikatów z kolejnymi kodami QR do monitorowania obywateli – powiedziała Beata Kempa podczas programu „Z Parlamentu Europejskiego” w TV Trwam.

Europoseł zaznaczyła, że powinniśmy się skupić na szybkich i bezpłatnych testach na obecność koronawirusa. Powinny być również wprowadzone jasne procedury co do leczenia COVID-19. – Poza tym: lek, lek i jeszcze raz lek. UE powinna dołożyć wszelkich starań, aby mądrzy ludzie jak najszybciej mogli przygotować lek, aby można było tą chorobę leczyć – podkreśliła Beata Kempa.

Kempa: certyfikaty mają być przygotowaniem pod globalną cyfryzację

Podczas unijnej debaty wybrzmiało, że pomysł wprowadzenia paszportów szczepionkowych to chęć ratowania turystyki. Polityk powiedziała, że te certyfikaty mają być przygotowaniem pod globalną cyfryzację. Akcentowała również, że UE powinna przeznaczyć zdecydowanie więcej środków na badania naukowe idące w kierunku wynalezienie leku.

– Nadmierne przygotowywanie nas pod świat cyfrowy jest tutaj ewidentne. Dodatkowa kontrola – z punktu widzenia wolności – jest absolutnie zbędna. Paszporty szczepionkowe dają tylko pozorne bezpieczeństwo, nie dają całkowitego bezpieczeństwa (…). Można zachorować, nawet jeśli przyjmie się szczepionkę. Jest także kwestia dyskryminacji osób, które nie szczepią się z różnych powodów. Na przykład nie mogą się zaszczepić z powodów decyzji lekarskich. Te osoby będą dyskryminowane. Lek jest w tej chwili najważniejszą kwestią, na której powinniśmy się skupić – powiedziała Beata Kempa.

radiomaryja.pl

POLECAMY