REKLAMA

Polityk Solidarnej Polski krytykuje obostrzenia ws. wesel. „Nie dam rady namówić przyszłej żony, by na nas zagłosowała”

REKLAMA

Dariusz Matecki, lider Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry na Pomorzu Zachodnim, umieścił w mediach społecznościowych wpis krytykujący zamieszanie w kontekście restrykcji sanitarnych ws. wesel. Jego zdaniem trudno dowiedzieć się, jakie są szczegółowo obostrzenia. – Czwarty raz przełożyłem termin swojego ślubu – poinformował.

  • Gorąca dyskusja w sprawie restrykcji sanitarnych w sprawie wesel. Wywołał je wpis Dariusza Mateckiego.
  • Polityk Solidarnej Polski zasugerował też, że zmieniające się i niejasne obostrzenia doprowadzą do utraty poparcia obozu rządzącego. – Chyba już nie dam rady ponownie namówić przyszłej żony, aby na nas głosowała – stwierdził.
  • Wesela się odbywają, tyle że w podziemiu – zwrócił uwagę z kolei Paweł Wyrzykowski, polityk Konfederacji, związany także z Polską Radą Biznesu.
  • Zobacz także: Prof. Horban o obowiązkowych szczepieniach: Jeśli inne metody zawiodą

– Cztery razy wczoraj wrzucałem pytania, czy osoby zaszczepione wliczają się do tych 50 osób – zero odpowiedzi. Jedyna odpowiedź dla mediów to urzędniczka z MZ. Takie coś powinno być kompletnie jasne. Mój przykład pokazuje z czym spotykają się tysiące par w całej Polsce – napisał Matecki w jednym z komentarzy w dyskusji pod swoim wpisem. Polityk Solidarnej Polski zasugerował też, że zmieniające się i niejasne obostrzenia doprowadzą do utraty poparcia obozu rządzącego. – Chyba już nie dam rady ponownie namówić przyszłej żony, aby na nas głosowała – stwierdził.

– Wesela się odbywają, tyle że w podziemiu – zwrócił uwagę z kolei Paweł Wyrzykowski, polityk Konfederacji, związany także z Polską Radą Biznesu. – Nie chcę nic robić w „podziemiu”. Chcę jasne informacje co można robić, zwykłe sprecyzowanie. To dotyczy tysięcy ludzi w skali całego kraju – odpowiedział Matecki.

Pod wpisem polityka rozgorzała gorąca dyskusja. Część osób skrytykowała go za to, że nie zdecydował się wziąć ślubu bez wesela. Matecki wyjaśnił, że w jego rodzinie tradycją jest organizowanie hucznych wesel.

twitter.com

REKLAMA

Komentarze