REKLAMA

Budka o Planie Odbudowy: Nie może być tak, że będą decydować brukselscy urzędnicy, a nie polski parlament

REKLAMA

– Nie może być tak, że bez głosu polskiego parlamentu o środkach wydatkowanych z KPO będą decydować wyłącznie polscy i brukselscy urzędnicy, że Parlament Europejski będzie miał więcej do powiedzenia, aniżeli polski parlament. Chyba nie o to chodzi w tej suwerenności kreowanej przez rządzących – powiedział lider PO Borys Budka, podczas zwołanej konferencji prasowej.

Szef PO zaapelował do parlamentarzystów, aby „przy otwartych drzwiach, przy udziale mediów” wysłuchali samorządowców, przedstawicieli organizacji społecznych, związków zawodowych i przedsiębiorców. Budka skrytykował nie tylko sytuację, w której decydującą rolę będą mieli „brukselscy urzędnicy”. – Nie może być tak, że to rząd będzie decydował, kto będzie monitorował te środki, że dobierze usłużnych sobie członków takiej komisji i przez to nie będzie żadnego społecznego nadzoru – powiedział także.

– Potrzebujemy wydatkowania środków z KPO sposób uczciwy, transparentny, efektywny, ale przede wszystkim sprawiedliwy – podkreślił Borys Budka. – Zwracam się do wszystkich ugrupowań parlamentarnych, w szczególności do tych opozycyjnych, do Lewicy i do Ruchu Polska 2050 – nie kupujcie kota w worku, dajcie czas stronie samorządowej, która była bardzo blisko wynegocjowania dobrych da Polski warunków z rządem – zaapelował.

gazetaprawna.pl, twitter.com

REKLAMA

Komentarze