Powiało komuną. Prezydent Wałbrzycha chce ograniczenia wolności mieszkańców. Radni przegłosowali obowiązkowe szczepienia!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Foto: Facebook

Radni miejscy w Wałbrzychu przegłosowali uchwałę dotyczącą obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 dla mieszkańców. Za głosowało 22 radnych. Trzech było przeciw.

Wałbrzych będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym wprowadzone zostaną obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19? Podczas sesji rady miejskiej, która odbyła się online przekonywał do tego prezydent miasta.

– Chcemy tą uchwałą doprowadzić do tego, żeby więcej wałbrzyszan, więcej Polaków chciało się zaszczepić – wyjaśnił w zdalnym wystąpieniu. – Ta uchwała jest po to, aby sprowokować dyskusję. A może nie pojadę na wakacje, jeśli nie będę zaszczepiony? Będziemy chcieli wprowadzić system zachęt dla zaszczepionych, regulaminów, ograniczeń dla tych, którzy szczepieni nie będą. Uważam, że jest to tak duże wyzwanie społeczne, cywilizacyjne, że warto dokonać pewnych interpretacji pozwalających na rzecz chronienia życia. Przekroczyć, być może nieznacznie, czasami tę linię, którą określa się mianem wolności osobistej. Tym bardziej, że osoby o niepodważalnym autorytecie moralnym, jak papież Franciszek, zachęcają do tego, żeby się szczepić.

Uchwała została przegłosowana większością głosów. Prezydent nie odpowiedział wprost na pytania radnego Jerzego Langera, jak egzekwować nowe przepisy? Co z ludźmi, którzy przyjadą do Wałbrzycha? Nie zostaną wpuszczeni?

Prezydent Roman Szełemej, lekarz i działacz Platformy Obywatelskiej, wspierający Koalicję Obywatelską sprawuje swoją funkcję po raz kolejny. W ostatnich wyborach zagłosowało na niego blisko 85 procent mieszkańców Wałbrzycha. Wielu z nich – biorąc pod uwagę komentarze pod transmisją z sesji rady miasta na Facebooku – jest zawiedzionych.

„Już nie wiecie co robić, żeby ludziom wstrząsnąć ten preparat” – napisała Grażyna Munia.

„To niech zaczną leczyć, a nie jakiś przymus na szczepienie. Leczcie się sami w psychiatryku. Dajcie ludziom i ich rodzinom żyć” – skomentował Aleksander Chrzan.

„Dzwońcie masowo do urzędu i piszcie maile ludzie bo nas zaorają” – dodał Adam Zych.

„Z jakiej choinki się urwałeś?! Szczep się nawet codziennie, ale nie szantażuj innych. Prześcignęliście Brukselę. Brawoo!” – wtórowała mu Teresa Urbanowicz.

„Pod sąd ich! Za przymuszanie do wzięcia udziału w eksperymencie medycznym!” – Nie wytrzymał Armagedon Armagedon.

Do dyskusji włączył się Damian Kotelicki.

„Ale macie w Wałbrzychu szambo. Kto na nich głosował? – zapytał.

Iza wyrwas zastanawiała się, czy „głupie gadanie jest skutkiem ubocznym szczepienia?” Przestrzegła prezydenta, że „nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.”

Zbigniew Heliński

POLECAMY