REKLAMA

Biden OFICJALNIE do zaszczepionych na COVID-19: „Możecie wychodzić bez masek”

REKLAMA

Prezydent USA, Joe Biden, przemówił do zaszczepionych na COVID-19 Amerykanów, zachęcając wszystkich innych do szczepień.

  • Prezydent USA, Joe Biden, przemówił do Amerykanów informując ich o nowych wytycznych
  • Polityk przekazał, iż osoby zaszczepione obiema dawkami szczepionki przeciwko COVID-19 nie będą musiały nosić masek na wolnym powietrzu
  • Biden zachęcał również, by jak największa ilość Amerykanów poddała się szczepieniom
  • Przeczytaj również: Covidowe przekupstwo? 100 dolarów dla młodych zaszczepionych na COVID-19

Prezydent Biden ogłosił dziś nowe wytyczne, mówiąc, że Amerykanie mogą nie nosić masek na twarzy na zewnątrz, o ile zostali zaszczepieni na COVID-19 i nie znajdują się w pobliżu innych ludzi. „Wcześniej CDC wydało ważne oświadczenie. Od dzisiaj, jeśli jesteś w pełni zaszczepiony i jesteś na zewnątrz, a nie w dużym tłumie, nie musisz już nosić maski” – przemawiał polityk.

„Chcę, żeby było to absolutnie jasne, jeśli jesteś w tłumie, jak stadion, konferencja lub koncert, nadal musisz nosić maskę. Nawet jeśli jesteś na zewnątrz. Ale zaczynając od dzisiaj” – powiedział. Podkreślił, iż zaszczepieni mogą choćby „wyjść na zewnątrz i piknikować z przyjaciółmi, którzy również zostali zaszczepieni bez maski na twarzy”.

Biden dodał, że naukowcy są „przekonani na podstawie danych, że prawdopodobieństwo zarażenia się wirusem lub przekazania go innym jest bardzo niskie, jeśli oboje byliście w pełni zaszczepieni i na świeżym powietrzu”. Na koniec wystąpienia prezydent wezwał wszystkich Amerykanów do szczepień na COVID-19, by mogli wrócić do normalnego życia.

PM

REKLAMA

Komentarze