Covidowe przekupstwo? 100 dolarów dla młodych zaszczepionych na COVID-19

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ pixabay

Zachodnia Wirginia zamierza przekazać po 100 dolarów w obligacjach oszczędnościowych wszystkim młodym ludziom, którzy zaszczepią się na COVID-19

  • Zachodnia Wirginia znalazła sposób, by zachęcić do szczepień sceptyczną młodzież
  • 100 dolarów w obligacjach oszczędnościowych otrzyma każda osoba w wieku od 16 do 35 lat, która zaszczepi się na COVID-19
  • “Nagrodę” za szczepienie otrzymają również ci, którzy przyjęli zastrzyki już wcześniej
  • Przeczytaj również: Niedzielski zapowiada: Od 4 maja wycofane będą ograniczenia zabiegów planowych

Mieszkańcy Zachodniej Wirginii w wieku od 16 do 35 lat mogą liczyć na niecodzienny “gest” ze strony stanu. Władze postanowiły, iż osoby w tej grupie wiekowej otrzymają obligacje oszczędnościowe za zaszczepienie się na COVID-19. Według raportu, stan przekaże każdej osobie 100 dolarów obligacji oszczędnościowych.

Nowy środek, ogłoszony w poniedziałek przez gubernatora Jima Justice’a ma zachęcić młodzież do przyjęcia szczepionki. Okazuje się bowiem, iż duża część społeczeństwa, kwalifikującego się do szczepień na COVID-19, nie przyjęła ani jednej dawki preparatu. Szacuje się, iż szczepionki nie przyjęło około 40% uprawnionej popilacji. „Zamierzamy dać 100 dolarów obligacji oszczędnościowej każdemu, kto o nie wystąpi i przyjmie szczepionki” – przekazał na spotkaniu prasowym gubernator.

Według raportu władz ci, którzy mieszczą się w przedziale wiekowym i zdążyli się już zaszczepić, również otrzymają obiecane 100 dolarów. W miniony piątek urzędnicy stanowi ponownie wezwali społeczeństwo do szczepienia się na COVID-19. „Mamy dostępne dawki. Wiele dawek dostępnych dla mieszkańców Zachodniej Wirginii” – apelował emerytowany generał James Hoyer, który kieruje stanową Połączoną Międzyagencyjną Grupą Zadaniową ds. Szczepień.

New York Post

POLECAMY