Hartwich wymusiła spotkanie z Morawieckim. Przepychała się z ochroną

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@PremierRP

Dzisiaj przed biurem Premiera Mateusza Morawieckiego miało dojść do nietypowej sytuacji z udziałem poseł Koalicji Obywatelskiej. Iwona Hartwich krzyczała w stronę wychodzącego z gabinetu Prezesa Rady Ministrów domagają się szczepienia dla osób niepełnosprawnych. Służba Ochrony Państwa nie dopuszczała starała się powstrzymać wściekłą parlamentarzystkę. Szef Kancelarii Premiera zaprosił ekscentryczną poseł na rozmowę z Mateuszem Morawieckim.

  • Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dzisiaj z liderami Lewicy, aby omówić kształt Krajowego Funduszu Odbudowy
  • Poseł KO Iwona Hartwich w charakterystyczny dla siebie sposób, blokowała zejście po schodach wychodzącemu z sejmowej sali Morawieckiemu
  • Michał Dworczyk poinformował, że pomimo zaproszenia na spotkanie wraz z Premierem nie udało mu się przekonać parlamentarzystki do swoich racji w kwestii szczepień dla niepełnosprawnych
  • Zobacz także: Lewica chce współpracy z rządem. Przedstawiono sześć propozycji

Rząd Mateusza Morawieckiego spotkał się dzisiaj z liderami Lewicy, którzy wczoraj zaproponowali swoją współpracę w ramach wdrażania Krajowego Funduszu Odbudowy. Przedstawili oni sześć punktów, które ich zdaniem powinny się znaleźć w rządowym planie działań w odbudowie gospodarki po epidemii koronawirusa. Na ich założenia składa się: minimum 30% środków dla samorządów, 75 tys. tanich mieszkań na wynajem, miliard euro na szpitale powiatowe, 400 mln euro dla zagrożonych firm, Komitet Monitorujący wydatki, szczegółowy plan wydatków z części pożyczkowej.

Chcielibyśmy dzisiaj jako liderzy Lewicy przedstawić sześć spraw dla nas najważniejszych i zwrócić się do strony rządowej z propozycją spotkania w Sejmie, ostatecznego przedyskutowania tych spraw i podejmowania stosownych decyzji” – zaproponował podczas wczorajszej konferencji prasowej, Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

Hartwich przepychała się z SOP-em!

Przed salą, gdzie Premier Mateusz Morawiecki, spotkał się z liderami Lewicy, stała poseł Iwona Hartwich z Koalicji Obywatelskiej, która trzymając kartkę z napisem „Kiedy szczepieni będą niepełnosprawni?” zagrodziła zejście po schodach. Przepychając się z ochroną rządu, krzyczała w kierunku poruszającego się Premiera „Dlaczego Pan kłamie?”. Dopiero przed gabinetem poseł Hartwich uspokoiła się, a Szef Kancelarii Premiera zaprosił kobietę na spotkanie z szefem rządu.

Po kilkunastu minutach z gabinetu wyszedł Michał Dworczyk, który opowiedział dziennikarzom o całym zajściu – „Pani poseł rozmawiała z panem premierem na schodach. Pamiętajmy, że obowiązują pewne zasady, których musimy przestrzegać, a pani poseł jest znana z niekonwencjonalnych – tak to nazwijmy – zachowań i działań. Stąd miała miejsce ta sytuacja, w której zaprosiłem panią poseł i prosiłem od początku, żebyśmy usiedli i porozmawiali. Bo jeżeli ktoś chce rozmawiać, to temu najbardziej służy sytuacja, w której można usiąść i rozmawiać o faktach”.

„Rozmawialiśmy przez kwadrans z panią poseł. Nie przyjmowała tych argumentów, które przedstawiam. Ja to rozumiem i szanuję” – podsumował Michał Dworczyk.

rmf24.pl/polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY