Gowin po spotkaniu z Prezydentem. “W czerwcu otworzymy gospodarkę”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin / fot. TT/@mrpit_gov_pl

Wicepremier Jarosław Gowin powiedział po spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą, że po weekendzie majowym mają zostać zniesione pewne ograniczenia dla przedsiębiorców, zwłaszcza z branży gastronomicznej i hotelarskiej. Minister Rozwoju, Pracy i Technologii chciałby jednak, aby już od początku czerwca zostały otwarte wszystkie gałęzie gospodarki z zachowaniem tzw. reżimu sanitarnego.

  • Prezydent Andrzej Duda zorganizował spotkanie z przedsiębiorcami z zamkniętych z powodu epidemii branż
  • Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział kalendarz otwierania polskiej gospodarki, który ma zostać przedstawiony w środę
  • Minister Rozwoju, Pracy i Technologii chciałby pełnego otwarcia gospodarki już od 1 czerwca 2021 roku
  • Zobacz także: Niedzielski zapowiada: Od 4 maja wycofane będą ograniczenia zabiegów planowych

Kilka miesięcy temu polski rząd zamknął niektóre sektory gospodarki w tym. restauracje, puby, kluby, hotele, noclegownie, siłownie, a także ograniczył wiele sektorów życia społecznego w tym utrudnił uprawianie sportu na świeżym powietrzu, a także ograniczał nauczanie poprzez tryb zdalny. Teraz stopniowo polskie władze mają pozwalać przedsiębiorcom i pracownikom wracać do pełnego trybu pracy.

Gowin chce otwarcia całej gospodarki

Według informacji przekazanych przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii rząd zamierza od 4 maja uwolnić handel detaliczny, otworzyć siłownie i ogródki znajdujące się przy restauracjach. Branża hotelowa może liczyć na ograniczone otwarcie, wynajmując 50% miejsc noclegowych. Otwarte mają zostać także inne usługi.

Wicepremier Jarosław Gowin podkreślił po spotkaniu z przedstawicielami branż zamkniętych zorganizowanego przez Prezydenta Andrzeja Dudę, że na najbliższym posiedzeniu rządu przedstawi kalendarz stopniowego otwierania polskiej gospodarki. Prezes Porozumienia, chciałby, a od 1 czerwca przy zachowaniu tzw. reżimu sanitarnego funkcjonowały przedsiębiorstwa ze wszystkich gałęzi polskiej gospodarki.

Z kolei Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedsiębiorcami podkreślił, że otwieranie biznesów powinno następować w sposób odpowiedzialny – “Dziś wielkim moim dążeniem jest to, by jak najszybciej umożliwić Państwu funkcjonowanie, ale musimy to zrobić w sposób mądry. To musi być proces realizowany powoli”.

radiozet.pl

POLECAMY