Nie wierzą w szczepienie Premiera. Poprosiliśmy o zaświadczenie, aby przeciąć spekulacje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Foto: Facebook/MorawieckiPL

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w mediach społecznościowych, że zaszczepił się razem z żoną przeciwko Covid-19. Podał, iż przyjął preparat AstraZeneca. W sieci zawrzało. Postanowiliśmy przeciąć spekulacje i pokazać ostateczny dowód. Poprosiliśmy o przesłanie zaświadczenia, które każdy z pacjentów otrzymuje po szczepieniu.

  • Z przyjemnością opublikujemy zaświadczenie o szczepieniu, aby przeciąć spekulacje i pomówienia.
  • Po wpisie Premiera internauci zamieszczali komentarze, z których wiele nie nadaje się do publikacji.
  • Panu Premierowi i Jego Małżonce życzymy zdrowia i braku komplikacji. AstraZeneca nie ma dobrej opinii.
  • Przeczytaj także: Pospieszalski: Potrzebna jest dyskusja na temat pandemii i lockdownu

Premier Mateusz Morawiecki, lub ktoś w Jego imieniu zamieścił w sieci zdjęcie tuż po szczepieniu. Nie widać na nim jednak momentu zabiegu. Podgrzało to atmosferę do czerwoności. Nie pomogło nawet osobiste zapewnienie: “Moja żona Iwona i ja właśnie przyjęliśmy pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy służbom medycznym ze Szpitala na Stadionie PGE Narodowy.”

Nie wypada cytować wielu komentarzy, które pojawiły się pod publikacjami prasowymi. Wybraliśmy kilka, najbardziej kulturalnych. Bardzo wiele osób nie uwierzyło, że do szczepienia w ogóle doszło. Nawet w mediach przychylnych Rządowi. Niedowiarków było chyba więcej, niż tych, którzy uwierzyli.

TVN24: „Henryka Grabska: A ja nie wierzę w słowa premiera. (…).”

Tygodnik Sieci: „Anna Siodelska: I kto to kupuje??” „Jur Dor: Gdzie dowody? Prędzej Polakom wyrosną kaktusy na dłoniach, niż premier zaszczepił się Zenecą. (…)”

Niezależna.pl: „Waw Pro: Już uwierzę. Pewno witaminami bo szkodzić sobie nie będą.” „Andrzej Mileszko: Ktoś jest na tyle naiwny, żeby w to uwierzyć?” „Hanna Hatlas: Dobry bajer to pół sprawy.” „Rychlica Adam: Poszedł, wypił kawę i wyszedł.” „Ania Pawelec: Szczepili się tak przy ludziach;). (…)”

Aby udowodnić, że zabieg miał jednak miejsce poprosiliśmy o zaświadczenie, które każdy pacjent otrzymuje po przyjęciu preparatu. Na maila Rzecznika Prasowego Rządu wysłaliśmy prośbę o jego przesłanie. Przedstawimy je natychmiast po otrzymaniu.

Zbigniew Heliński

POLECAMY