Premier Mateusz Morawiecki zaszczepiony przeciw COVID-19

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepionka

Fiolki ze szczepionką. / Fot. Pixabay

Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki w sobotę przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Preparat jakim zaszczepiono premiera to AstraZeneca.

Premier zapisał się na szczepienie 20 kwietnia. Razem z nim zaszczepiła się jego żona, Iwona. Mateusz Morawiecki chęć szczepienia przeciw COVID-19 wyraził we wpisie na twitterze. Z informacji premiera wynika, że skorzystał z infolinii numeru 989. Po zakończeniu zabiegu, premier opublikował kolejny wpis: „Moja żona Iwona i ja właśnie przyjęliśmy pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Kochani, szczepimy się, bo chcemy szybko wrócić do normalnego życia. Do dzieła! Jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy służbom medycznym ze szpitala na Stadionie PGE Narodowy” – napisał.

W kolejce na szczepienie oczekuje prezydent Andrzej Duda. Z informacji przekazanych przez Interię wynika, że skorzysta z preparatu Moderna. Polacy szczepieni są preparatami Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna – w postaci dwóch dawek. Z kolei szczepionka Janssen Pharmaceutica NV od Johnson & Johnson zawiera się w jednym podaniu. Obecnie w Polsce podano ponad 10 milionów szczepionek. Podwójną dawkę przyjęło około 2,5 miliona osób. Rząd zakłada, że pod koniec czerwca podanych będzie już 20 milionów dawek. 

dorzeczy.pl, wydarzenia.interia.pl

POLECAMY