Nawalny zakończył strajk głodowy. Powodem zły stan zdrowia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Aleksiej Nawalny od końca marca trwał w strajku głodowym. Opozycjoniście uprzednio odmówiono dostępu do opieki lekarskiej.

Nawalny poinformował, że w porozumieniu z personelem medycznym podjął decyzję o zakończeniu głodówki. “Lekarze, do których mam pełne zaufanie, ogłosili wczoraj, że udało się nam osiągnąć wystarczająco, abym zakończył głodówkę” – powiedział mężczyzna.

Lekarze ostrzegli polityka, że stan jego zdrowia jest nienajlepszy. Stwierdzili także, że “wkrótce nie będą mieli kogo leczyć”. Innym powodem zakończenia praktyki, była głodówka innych więźniów zainspirowanych Nawalnym. „Jeszcze jednym argumentem, który stał się dla mnie może ważniejszy, było to, że na znak solidarności ze mną rozpoczęło głodówkę kilka innych osób” – powiedział Aleksiej. Dodał także, że rozpłakał się, gdy tylko dowiedział się o takim wsparciu.

Nawalny poinformował, że podejście do jego osoby bardzo się zmieniło. Zaledwie w marcu odmawiano mu wsparcia medycznego. Mężczyzna podkreślił, że zmiana dokonała się za pomocą pomocy ludzi zarówno w Rosji jak i na świecie. “Dziękuję i nie zawiodę was” – zapowiedział.

Medycy opiekujący się więźniem, w liście otwartym poinformowali o dotarciu do wyników badań. Zaznaczyli, że trwanie w strajku głodowym wpływa negatywnie na zdrowie opozycjonisty. W najgorszym wypadku mogłoby zakończyć się śmiercią.

wydarzenia.interia.pl

POLECAMY