Tłum Żydów tańczył na warszawskim lotnisku. Policja nie interweniowała [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
topklatka z nagrania opublikowanego w internecie.

/ Fot. Twitter

Jak wynika z opublikowanego w internecie nagrania, kilka dni temu tłum Żydów tańczył i śpiewał na warszawskim lotnisku Chopina, nie robiąc sobie nic z obowiązujących obostrzeń samitarnych. Władze portu lotniczego potwierdziły autentyczność nagrania i fakt takiego incydentu.

  • Do zdarzenia doszło 19 kwietnia, czyli w dzień 78. rocznicy Powstania w getcie warszawskim.
  • Na nagraniu widać tłum Żydów, który tańczy, śpiewa i modli się, bez przestrzegania obostrzeń sanitarnych, jak dystans społeczny, a z opisu wynikało, że do wszystkiego doszło na warszawskim lotnisku Chopina. Nie było interwencji obsługi lotniska, ani funkcjonariuszy policji.
  • Będziemy podejmować działania, żeby taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości – powiedział w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik lotniska Piotr Rudzki.
  • Zobacz także: Policja wkroczyła na wesele. Organizatorzy oskarżeni o sianie zagrożenia

– Potwierdzam, że nagranie zostało wykonane na lotnisku Chopina w Warszawie – powiedział w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik lotniska Piotr Rudzki. Poinformował także, że do zdarzenia doszło 19 kwietnia, czyli w dzień 78. rocznicy Powstania w getcie warszawskim. Na nagraniu widać tłum Żydów, który tańczy, śpiewa i modli się, bez przestrzegania obostrzeń sanitarnych, jak dystans społeczny, a z opisu wynikało, że do wszystkiego doszło na warszawskim lotnisku Chopina. Nie było interwencji obsługi lotniska, ani funkcjonariuszy policji.

– To jest grupa, która podróżowała przez Warszawę tranzytem. Podróżowali wielką grupą, długodystansowym lotem. Na lotnisku przebywali bardzo krótko, nie przekraczali polskiej granicy – podkreślił Rudzki. – Apelujemy do rozsądku wszystkich pasażerów. Naganne jest to, że osoby nie przestrzegały dystansu, jednak nie jesteśmy w stanie fizycznie nikogo do tego zmusić – stwierdził. – Będziemy podejmować działania, żeby taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości – dodał.

twitter.com, polsatnews.pl

POLECAMY