REKLAMA

Komisja Europejska pozwie AstraZeneca. Problemy koncernu

REKLAMA

Komisja Europejska zamierza pozwać koncern AstraZeneca. Takie informacje przekazał portal Politico, powołując się na pragnących zachować anonimowość unijnych dyplomatów.

Jak poinformowało Politico, Komisja Europejska chce w ten sposób skłonić koncern AstraZeneca do dostarczania dawek określonych w umowie z UE. Na ostatnim spotkaniu ambasadorów krajów UE, większość przedstawicieli miała wyrazić poparcie dla tego pomysłu. Wszystkie państwa unijne usskarżają się, że szczepionki nie są dostarczane w terminach i ilościach wcześniej ustalonych z koncernem.

Do końca pierwszego kwartału tego roku, AstraZeneca dostarczyła tylko 30% z ustalonych uprzednio dostaw. Koncern tłumaczył się niższą od spodziewanej wydajności jednej z fabryk uczestniczących w łańcuchu produkcji. Z kolei w drugim kwartale, według deklaracji, dostarczy jedynie około 70 milionów dawek, a pierwotnie miała 300 milionów.

Już wcześniej francuska minister przemysłu Agnes Pannier-Runacher przekazała, że UE może nie odnowić kontraktu na szczepionki z firmą AstraZeneca na rok 2022. – Decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta, ale jest to bardzo prawdopodobne – oceniła.

rmf24.pl

REKLAMA

Komentarze