Komisja Europejska pozwie AstraZeneca. Problemy koncernu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Opakowanie szczepionki AstraZeneca.

Opakowanie szczepionki AstraZeneca / fot. TT/@OnetWiadomosci

Komisja Europejska zamierza pozwać koncern AstraZeneca. Takie informacje przekazał portal Politico, powołując się na pragnących zachować anonimowość unijnych dyplomatów.

Jak poinformowało Politico, Komisja Europejska chce w ten sposób skłonić koncern AstraZeneca do dostarczania dawek określonych w umowie z UE. Na ostatnim spotkaniu ambasadorów krajów UE, większość przedstawicieli miała wyrazić poparcie dla tego pomysłu. Wszystkie państwa unijne usskarżają się, że szczepionki nie są dostarczane w terminach i ilościach wcześniej ustalonych z koncernem.

Do końca pierwszego kwartału tego roku, AstraZeneca dostarczyła tylko 30% z ustalonych uprzednio dostaw. Koncern tłumaczył się niższą od spodziewanej wydajności jednej z fabryk uczestniczących w łańcuchu produkcji. Z kolei w drugim kwartale, według deklaracji, dostarczy jedynie około 70 milionów dawek, a pierwotnie miała 300 milionów.

Już wcześniej francuska minister przemysłu Agnes Pannier-Runacher przekazała, że UE może nie odnowić kontraktu na szczepionki z firmą AstraZeneca na rok 2022. – Decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta, ale jest to bardzo prawdopodobne – oceniła.

rmf24.pl

POLECAMY