REKLAMA

Nowy sondaż: Hołownia dogania PiS, tragiczny wynik PSL

REKLAMA

Najnowszy sondaż pokazuje, że wybory wygrałby PiS, wraz z koalicjantami, zdobywając 29,4% poparcia respondentów. Na ugrupowanie Polska 2050, które założył Szymon Hołownia, swój głos chciałoby oddać 21,1% badanych. Do Sejmu weszłaby jeszcze KO, Lewica i Konfederacja. Niewielkie poparcie odnotował PSL czy Kukiz’15.

  • Badanie przeprowadziła w dniach 16-19 kwietnia 2021 roku firma Research Partner, na panelu Ariadna.
  • Sondaż Research Partner: Hołownia dogania PiS, z kolei tragiczny wynik notuje PSL. Taki obraz wyłania się z najnowszego badania opinii publicznej.
  • W Sejmie: PiS, Polska 2050, Koalicja Obyatelska, Lewica i Konfederacja.
  • Zobacz także: Braun: Rzeszów miastem wolnym od lockdownu

Sondaż Research Partner: Hołownia dogania PiS, z kolei tragiczny wynik notuje PSL. Taki obraz wyłania się z najnowszego badania opinii publicznej. Ruch Polska 2050 notuje wyniki, które przed laty miała Nowoczesna Ryszarda Petru. W tamtym wypadku jednak do wyborów wiele się zmieniło.

Z uwagi na mocny wynik środowiska Hołowni, Koalicja Obywatelska spadła poniżej 20%. Formacja odnotowała 17,0% głosów ankietowanych. W parlamencie znalazłyby się jeszcze dwa ugrupowania polityczne – głosy na Lewicę oddałoby 9,2% Polaków, a Konfederacja cieszyłaby się poparciem 8,4% respondentów. Prawie 10% badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem.

Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 67%. Badanie przeprowadziła w dniach 16-19 kwietnia 2021 roku firma Research Partner, na panelu Ariadna.

Sondaż Research Partner: Hołownia dogania PiS, z kolei tragiczny wynik notuje PSL.

REKLAMA

Komentarze