Braun: Rzeszów miastem wolnym od lockdownu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Braun podczas konwencji Konfederacji.

– Pierwszego dnia urzędowania w Ratuszu proklamuję Rzeszów miastem wolnym od lockdownu – poinformował Grzegorz Braun. Polityk jest kandydatem Konfederacji na prezydenta tego miasta w przedterminowych wyborach.

  • Grzegorz Braun chce, by Rzeszów stał się miatem wolnym od lockdownu.
  • Szkoły, wszystkie obiekty sportowe powinny wrócić do normalnego funkcjonowania. Straż Miejska ma dbać, by żaden przedsiębiorca i żaden klient, nie był przez nikogo nękany – powiedział kandydat.
  • Jego zdaniem lockdown spowodował 30-procentowy wzrost samobójstw wśród dzieci i młodzieży, więcej o 100 tys. zgonów oraz “w pierwszym kwartale tego roku rekordową liczbę upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw”.
  • Zobacz także: Ostrowska o wywiadzie z prof. Horbanem: Męczarnia i robienie z ludzi idiotów [WIDEO]

– Szkoły, wszystkie obiekty sportowe powinny wrócić do normalnego funkcjonowania. Straż Miejska ma dbać, by żaden przedsiębiorca i żaden klient, nie był przez nikogo nękany – powiedział kandydat. Jego zdaniem lockdown spowodował 30-procentowy wzrost samobójstw wśród dzieci i młodzieży, więcej o 100 tys. zgonów oraz “w pierwszym kwartale tego roku rekordową liczbę upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw”. Z tego powodu Grzegorz Braun chce, żeby Rzeszów powrócił do normalności.

Braun zapowiedział, że pierwszego dnia po swoim wyborze “wezwie dyrektorów wszystkich szkół i placówek edukacyjnych, opiekuńczych, tych zależnych od miasta, do tego żeby wrócili do normalnej pracy”. – To jest przecież wielka niegospodarność, wielkie marnotrawstwo (…), by te obiekty świeciły pustkami – podkreślił. Polityk nakreślił też zadania Straży Miejskiej. – Skieruję Straż Miejską, żeby monitorowała sytuacje, żeby uruchomiła gorącą linie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy napotykali by jakieś przykrości, nieprzyjemności i przeszkody w swojej pracy – stwierdził.

twitter.com, pulshr.pl

POLECAMY