Yasin i Haval, raperzy-kryminaliści aresztowani. Nominowano ich do Grammy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. YouTube/ screen

Popularni w Szwecji raperzy-gangsterzy, Yasin i Haval zostali aresztowani za poważne przestępstwa. Teraz ogłoszono, iż obaj zostali nominowani do kilku nagród na tegorocznej gali Grammy.

  • Dwaj raperzy-kryminaliści imigranckiego pochodzenia, Yasin i Haval trafili do aresztu za szereg popełnionych przestępstw
  • Mimo kryminalnej działalności, obaj imigranci zostali nominowani do nagrody Grammy za swoją działalność artystyczną
  • Nominacjom ostro sprzeciwia się The Crime Victim Support, twierdząc, iż są one obraźliwe dla ofiar przestępców
  • Przeczytaj również: Tymczasem w Belgii. Czeczeni z AK-47 walczą z Kurdami na ulicach [WIDEO]

Jak informuje Samnytt, pod koniec marca 22-letni urodzony w Somalii Yasin Abdullahi Mahamoud, lepiej znany jako najlepszy szwedzki artysta rapowy „Yasin”, uzyskał dwie nagrody za swą twórczość. Imigrant został zwycięzcą gali muzycznej P3 Gold w radiu państwowym. Zdobył nagrody dla „Artysty Roku” i „Hip Hopu Roku / R’n’B”. Niestety, nie mógł odebrać nagród, ponieważ od stycznia przebywa w areszcie. Ulubieniec publiczności dopuścił się bowiem porwania innego rapera-kryminalisty. Dodatkowo, należy do gangi “Shottaz”, grasującego w Rinkeby oraz toczącego wojny z gangiem “Death Patrol”. Yasin właśnie otrzymał nominację do tegorocznej Grammy.

Inny chwalony za artystyczne popisy młodzieniec, imigrant Haval, został aresztowany pod zarzutem porwania i rabunku. Pochodzący z Iraku, 25-letnni “artysta” również jest powiązany z miejscowymi gangami. Kilkakrotnie oskarżano go o jazdę pod wpływem alkoholi i posiadanie narkotyków. Mimo kryminalnych powiązań, Haval posiada miliony odsłon i tysiące śledzących jego karierę na YouTube i Spotify. Na Instagramie posiada ponad 50 000 obserwujących.

Imigranci-kryminaliści nominowani do Grammy

Co łączy dwóch raperów-gangsterów, oprócz popełniania czynów karalnych? Otóż, obaj zostali nominowani do tegorocznej nagrody Grammy. Choć Yasin jeszcze w marcu został postawiony przed sądem, został nominowany do Grammy w czterech różnych kategoriach, m.in. do artysty roku, albumu roku, hip-hopu roku. Haval z kolei otrzymał nominację w kategorii nowicjusza roku. Jak twierdzi zarząd Grammy, przestępcza działalność obu mężczyzn nie stanowi problemu. Liczy się bowiem, iż ich „wykonanie artystyczne musi być możliwe do oceny bez względu na jakiekolwiek przestępstwo, o które dana osoba jest podejrzana”.

Decyzję o nominacji ostro krytykuje The Crime Victim Support, wspierająca ofiary przestępców. Twierdzi, iż ruch Grammy, dzięki któremu Yasin i Haval zostali nominowani, jest obraźliwy dla ich ofiar. “To są tak poważne przestępstwa, które miały miejsce w najbliższej przeszłości i w przypadku których toczą się postępowania karne. W takiej sytuacji staje się to szczególnie obraźliwe dla ofiary i jej bliskich. Będzie to również prowokacyjne dla ofiar przestępstw w ogóle” – stwierdził przewodniczący gorącej linii dla ofiar przestępstw, Sven-Erik Alhem.

Samnytt.se

POLECAMY