REKLAMA

Tymczasem w Belgii. Czeczeni z AK-47 walczą z Kurdami na ulicach [WIDEO]

REKLAMA

W piątek w Belgii jedna osoba została zastrzelona w starciach gangów. W dystrykcie Droixhe w Liège Czeczeni starli się z Kurdami.

  • Czeczeni oraz Kurdowie prowadzą w Belgii regularne wojny gangów
  • W piątek jedna osoba została zastrzelona na ulicy w czasie starć pomiędzy gangami imigrantów
  • Belgijska policja aresztowała póki co 28 osób, informując jednocześnie, iż obawia się eskalacji konfliktów w przyszłości

W piątek w Droixhe w Liège w Belgii doszło do krwawego starcia pomiędzy dwoma rywalizującymi gangami. Czeczeni starli się z Kurdami, a w ruch poszła broń automatyczna. Jedna osoba została zastrzelona, zaś dwie inne postrzelono z broni palnej. Jak informują media, zamieszki trwały kolejny już dzień z rzędu.

Zastrzelony mężczyzna był Czeczenem. Został postrzelony z bliskiej odległości, prawdopodobnie po próbie ucieczki swoim samochodem. Na swoje nieszczęście, utknął pomiędzy kilkoma zaparkowanymi pojazdami. Już wcześniej miało zaatakować go kilku mężczyzn, a teraz, znalazł się na ich łasce. Według belgijskiego VRT na miejsce zdarzenia przybyło ponad 100 funkcjonariuszy policji. W piątek aresztowano łącznie 28 osób, a wszyscy zatrzymani to Czeczeni. Mówi się, że policja przejęła w okolicy pewną liczbę ciężkiej broni z samochodów.

Do sieci trafiły nagrania z ulic Belgii, ukazujące uzbrojonych ludzi idących przez miasto. „Szokujące obrazy z #Luik. Gangi kurdyjskie i czeczeńskie toczą konflikt m.in. z kałasznikowami na ulicach tego kraju. Musimy przestać odwracać wzrok i działać TERAZ, zanim będzie za późno. Czas oczyścić tę ziemię i chronić naszych ludzi!” – piszą Internauci udostępniający materiał.

Nagrania wideo krążące w mediach społecznościowych pokazują fragmenty starć, które według belgijskich mediów trwają od czwartku – pisze Samnytt.se. Na filmach można zobaczyć wielu uzbrojonych mężczyzn ze wszelkimi typami broni, od kijów baseballowych po kałasznikowa. Oprócz walk pomiędzy sobą, imigranci mieli również zaatakować autobus kamieniami. Cały ruch lokalny został wyłączony na tym obszarze do niedzieli. Starcia między Kurdami a Czeczenami były również zgłaszane z pobliskiego Verviers. Podobno wiele osób zostało tam rannych – pisze Samnytt. Policja boi się, iż starcia w Belgii będą się nasilać ze względu na chęć zemsty. Jak informuje De Standaard, gangi imigrantów zdecydowały się spotkać na neutralnym gruncie i negocjować warunki pokoju.

Samnytt.se

REKLAMA

Komentarze