REKLAMA

Niemiecki Kościół katolicki chce błogosławić pary jednopłciowe

REKLAMA

Niemiecki Kościół katolicki sprzeciwił się Watykanowi. Georg Bätzing, przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec chce zmiany podejścia do osób homoseksualnych. Hierarchowie zapowiedzieli, że 10 maja pobłogosławią związki par jednopłciowych.

Niemiecki Kościół katolicki sprzeciwił się oświadczeniu, w którym zakazano błogosławienia par homoseksualnych. Tym samym dołączył do austriackiego, który zalegalizował małżeństwa jednopłciowe od 2019 roku.

Grupa niemieckich hierarchów przeszła do czynów i na 10 maja zaplanowała akcję udzielania błogosławieństwa parom jednopłciowym. Akcji towarzyszą inne formy poparcia równości, a całość odbywa się pod hasłem „Miłość wygrywa”.

Warto zaznaczyć, że nie są to hierarchowie kościołów reformowanych, wśród których nie brakuje takich, którzy udzielają ślubów parom homoseksualnym. Jest to więc otwarty bunt wobec stanowiska papieża ze strony biskupów, którzy są mu podlegli. Dla osób z Polski może być wręcz szokujące, że z ust przewodniczącego niemieckiego Episkopatu biskupa Bätzinga padły słowa, że Kościół musi zmienić podejście do osób homoseksualnych.

Stanowisko niemieckiego duchownego przytacza portal National Catholic Reporter. – Ludzie w związkach homoseksualnych chcą błogosławieństwa Kościoła – powiedział Georg Bätzing. – Chcą, aby Kościół docenił wartość ich życia i nie odmawiał im błogosławieństwa Bożego […] Musimy sprostać temu życzeniu – dodał.

Dyskusja o błogosławieństwie par jednopłciowych rozgorzała na nowo po marcowym dekrecie Kongregacji Nauki Wiary. Dokument zatwierdzony przez papieża Franciszka dokonuje wyraźnego rozróżnienia pomiędzy błogosławieństwem osób homoseksualnych i ich związków. Podkreślono w nim, że osoby homoseksualne należy traktować z szacunkiem oraz godnością. Dodano jednak, że zgodnie z nauczaniem katolickim małżeństwo między mężczyzną i kobietą jest częścią planu Boga. Ma więc na celu stworzenie nowego życia, a co za tym idzie związki jednopłciowe nie mogą być błogosławione. 

noizz.pl, wiadomosci.gazeta.pl

REKLAMA

Komentarze