Ostateczna lista kandydatów na prezydenta Rzeszowa. Termin zgłaszania minął

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konferencja Konfederacji w Rzeszowie

/ Fot. Facebook

Termin zgłaszania kandydatów na prezydenta Rzeszowa minął o północy. Z polityków obozu rządzącego pozostali Marcin Warchoł i Ewa Leniart. Kandydatem opozycji jest Konrad Fijołek. Stawkę uzupełnia kandydat Konfederacji Grzegorz Braun i Małgorzata Grzywa, kandydata partii Polska 2050, niezwiązanej z Szymonem Hołownią.

  • Waldemar Kotula ocenił, że jego postulaty zrealizuje Marcin Warchoł, który ma większe szanse na wygranie wyborów
  • Leniart: obwodnica przyniesie odciążenie ścisłego centrum miasta od natężenia ruchu komunikacyjnego
  • Braun zaproponował m.in. stworzenie w Rzeszowie 5. Karpackiej Dywizji Wojska Polskiego
  • Zobacz także: Globalny polsko-chiński dom aukcyjny zlokalizowany w Polsce coraz bliżej

Na początku o prezydenturę w Rzeszowie rywalizowali Maciej Masłowski, były poseł związany z Kukiz’15 i Waldemar Kotula, kandydat Porozumienia Jarosława Gowina. Obaj swoje poparcie przekierowali na Marcina Warchoła.

Waldemar Kotula ocenił, że jego postulaty zrealizuje kandydat, który ma większe szanse na wygranie wyborów. Wskazał tutaj na Marcina Warchoła.

Politycy zawarli porozumienie programowe, które obejmuje kilka wspólnych inicjatyw. – Takich jak m.in. Uniwersytecki Szpital Kliniczny, program dla osiedli i wreszcie Zoo, o które tyle mieszkańcy pytają – wyjaśnił Marcin Warchoł, kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Walka o prezydenturę

Z pojedynku o prezydenturę nie rezygnuje Ewa Leniart, która pełni również obowiązki wojewody podkarpackiego. W ostatnich dniach informowała m.in. o wniosku na budowę południowej obwodnicy Rzeszowa.

Obwodnica przyniesie odciążenie ścisłego centrum miasta od natężenia ruchu komunikacyjnego. Jest to droga o standardzie drogi wojewódzkiej i nośności do 11,5 ton – poinformowała Ewa Leniart, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa.

Wniosek wpłynął do urzędu wojewódzkiego. W tym kierunku wcześniej szły też deklaracje Marcina Warchoła. Kandydat, popierany przez byłego prezydenta Tadeusza Ferenca, mówił o dokończeniu budowy południowej obwodnicy i wyprowadzeniu ruchu tranzytowego z miasta. Spośród dwóch kandydatów z obozu rządzącego na jednego z nich postanowił wskazać zarząd regionu rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”.

Roman Jakim, przewodniczący zarządu regionu rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”, apelował, aby mieszkańcy Rzeszowa swój głos oddali właśnie na Ewę Leniart.

Wspólnym kandydatem opozycji jest Konrad Fijołek, popierany przez Koalicję Obywatelską, Lewicę, Polskę 2050 Szymona Hołowni i PSL.

– To my Rzeszowianie zbudowaliśmy sobie ten dom, zbudowaliśmy sobie Rzeszów. A dziś ludzie z zewnątrz, politycy z Warszawy chcą przyjść i nam to miasto urządzać – powiedział Konrad Fijołek.

Stawkę uzupełnia kandydat Konfederacji Grzegorz Braun, który zaproponował m.in. stworzenie w Rzeszowie 5. Karpackiej Dywizji Wojska Polskiego. – Nie chcemy siać niepokoju. Odwrotnie, chcemy, żeby wszyscy mogli tutaj odetchnąć z ulgą. Co zapewnić może wyłącznie wzmocnienie obecności Wojska Polskiego.

Termin zgłaszania kandydatów na prezydenta Rzeszowa minął o północy z piątku na sobotę. W poniedziałek Miejska Komisja Wyborcza ma wydać decyzje w sprawie rejestracji kandydata partii Polska 2050, niezwiązanej z Szymonem Hołownią. Ma być to Małgorzata Grzywa. Podpisy pod jej kandydaturą zostały złożone w piątek popołudniu.

radiomaryja.pl

POLECAMY