Globalny polsko-chiński dom aukcyjny zlokalizowany w Polsce coraz bliżej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Podpisanie listu intencyjnego.

/ Fot. Związek Polski Przemysł Futrzarski

15 kwietnia podpisano list intencyjny pomiędzy Związkiem Polski Przemysł Futrzarski oraz China Leather Industry Association, który jest kolejnym krokiem do powstania w Polsce globalnej, polsko-chińskiej aukcji skór naturalnych. Chiny są największym importerem skór zwierząt futerkowych a przemysł związany z obróbką i wykorzystaniem naturalnych skór zwierząt futerkowych przeżywa tam dynamiczny rozwój.

  • Uruchomienie globalnej, polsko-chińskiej aukcji skór naturalnych zaplanowano na koniec 2023 roku.
  • W liście intencyjnym podkreślono “rozwój jedwabnego szlaku i niemalże całkowitą likwidację barier komunikacyjnych pomiędzy Polską a Chińską Republiką Ludową”.
  • Obie strony będą dążyć do “zbudowania wokół globalnej, polsko-chińskiej aukcji skór światowego centrum rozwoju branży futrzarskiej”.
  • Zobacz także: Gowin chce otwarcia gospodarki… ale tylko dla zaszczepionych

W podpisanym liście strona chińska potwierdza wiodącą rolę Polski w hodowli zwierząt futerkowych oraz produkcji skór pozyskiwanych od tych zwierząt, przyznając, że skóry produkowane w Polsce są cenione i poszukiwane przez kupców na całym świecie. Obie strony uważają, że obrót skórami, który odbywa się obecnie za pośrednictwem aukcji zlokalizowanych poza krajem największego producenta i odbiorcy, powinien zostać skupiony w Polsce. Uruchomienie globalnej, polsko-chińskiej aukcji skór naturalnych zaplanowano na koniec 2023 roku.

W liście intencyjnym podkreśla się również “rozwój jedwabnego szlaku i niemalże całkowitą likwidację barier komunikacyjnych pomiędzy Polską a Chińską Republiką Ludową”. Obie strony będą dążyć do “zbudowania wokół globalnej, polsko-chińskiej aukcji skór światowego centrum rozwoju branży futrzarskiej”.

POLECAMY