Gowin chce otwarcia gospodarki… ale tylko dla zaszczepionych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oznajmił, że powinno dojść do otwarcia gospodarki, jednak tylko dla osób zaszczepionych. W celu skorzystania z usług danego przedsiębiorcy trzeba byłoby okazać certyfikat szczepień.

  • Zdaniem wicepremiera Gowina należy otworzyć gospodarkę, ale tylko dla zaszczepionych.
  • W jego opinii rządowa pomoc dla firm może być niewystarczająca.
  • Polityk uważa, że nadzieją na zakończenie lockdownu będzie przyśpieszenie procesu szczepień.
  • Zdaniem poseł Anny Marii Siarkowskiej otwarcie gospodarki tylko dla zaszczepionych jest „wprost niekonstytucyjne”.
  • Zobacz także: Rząd godzi się na śledzenie ludzi. Paszporty szczepionkowe w drodze

– Certyfikaty szczepień dla osób, które przyjęły dwie dawki szczepionki lub jedną w przypadku jednodawkowych preparatów. Te osoby powinny mieć możliwość korzystania z usług dziś niedostępnych jak hotelarstwo i gastronomia – powiedział wicepremier. Gowin ocenił, że gdyby doszło do otwarcia gospodarki, byłoby to lekarstwem na pogłębiający się kryzys przedsiębiorców.

Zdaniem Gowina rządowa pomoc dla firm może być niewystarczająca. Jego zdaniem konieczne jest zakończenie lockdownu i powrót do biznesowej normalności, choć tylko dla zaszczepionych. Nadzieję polityk upatruje też w przyśpieszeniu procesu szczepień.

Jednak nie wszyscy w obozie rządzącym podzielają zdanie Gowina. Posłanka Anna Maria Siarkowska zwróciła się do niego za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Panie Premierze, czy zdaje sobie Pan sprawę z tego, że wprowadzenie takich rozwiązań jest wprost niekonstytucyjne? – zapytała.

dorzeczy.pl, twitter.com

POLECAMY