FSB zatrzymało ukraińskiego dyplomatę. “Kolejna prowokacja”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Mężczyzna aresztowany w Rosji  to pracownik konsulatu generalnego Ukrainy z siedzibą w Petersburgu. FSB zatrzymało go na kilka godzin.

“Obecnie już jest na terenie ukraińskiej placówki dyplomatycznej” – oświadczył Ołeh Nikołenko, rzecznik ukraińskiego MSZ. Według niego to “kolejna prowokacja”. Zapowiedział także reakcję Ukrainy na działanie FSB.

Portal RBK-Ukraina opublikował odpowiedź Nikołenki. Według niego należy zastosować jedną z zasad dyplomatycznych. “Zgodnie z istniejącą praktyką w oparciu o zasadę wzajemności ukraińska strona przygotowuje odpowiedź” – poinformował rzecznik.

TASS, centrum do spraw kontaktów ze społeczeństwem Federalnej Służby Bezpieczeństwa podało informację o zatrzymaniu. “Do zatrzymania doszło podczas spotkania Konsula Generalnego z obywatelem Federacji Rosyjskiej, od którego otrzymał on tajne informacje pochodzące z baz danych prowadzanych przez organy porządku publicznego i FSB” – opublikowano. Z oświadczenia Federalnej Służby Bezpieczeństwa wynika, że “tego rodzaju działalność jest sprzeczna ze statusem pracownika służby dyplomatycznej i niesie otwarcie wrogi charakter w odniesieniu do Federacji Rosyjskiej”.

polsatnews.pl

POLECAMY