REKLAMA

Przedłużone restrykcje, ale z wyjątkami. Niedzielski ogłosił

REKLAMA

Od poniedziałku dzieci wrócą do żłobków i przedszkoli. Będzie także możliwe uprawianie sportu na świeżym powietrzu, w grupach do 25 osób. Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił natomiast, że pozostałe restrykcje zostają przedłużone.

  • Większość restrykcji zostanie przedłużona do 25 kwietnia.
  • Do 3 maja natomiast będą obowiązywać te dotyczące branży hotelarskiej.
  • Od poniedziałku dzieci wrócą do żłobków i przedszkoli.
  • Będzie także możliwe uprawianie sportu na świeżym powietrzu, w grupach do 25 osób.
  • Zobacz także: Gowin chce otwarcia gospodarki… ale tylko dla zaszczepionych

Minister zdrowia oznajmił, że nastąpiła stabilizacja statystyk koronawirusa w Polsce, ale na wysokim poziomie. Dlatego, jak ogłosił Niedzielski, restrykcje, bez kilku wyjątków, zostaną przedłużone. – Regionalizacja obostrzeń wręcz pewna. Jeżeli liczba zakażeń w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy, będziemy myśleć o dalszych krokach – powiedział.

Większość restrykcji zostanie przedłużona do 25 kwietnia. Do 3 maja natomiast będą obowiązywać te dotyczące branży hotelarskiej. – Aby nie było dylematów związanych z podejmowaniem decyzji co do majówki – wyjaśnił minister zdrowia.

Podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski podkreślił, że według badań, ryzyko zakażenia na świeżym powietrzu jest minimalne. W związku z tym zdecydowano się dopuścić aktywność sportową na świeżym powietrzu, w grupach do 25 osób. – Podkreślam, na otwartym powietrzu, bo tutaj to ryzyko zakażenia, transmisji wirusa jest zdecydowanie mniejsze, dlatego dopuścimy rozgrywki młodzieżowe, dopuścimy również współzawodnictwo, zajęcia w ramach sportu zawodowego, co miało miejsce też do tej pory, ale też na obiektach sportowych na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób będzie można prowadzić aktywności fizyczne – powiedział minister.

rmf24.pl

REKLAMA

Komentarze